ООН: Афганістан залишається найбільшим постачальником героїну в світі

З місць виробництва героїн розподіляється у трьох напрямках - у прикордонні з Іраном провінції, у східні і північні райони Афганістану та до кордонів Пакистану.

Афганістан залишається лідером з виробництва героїну, сказано у Всесвітній доповіді щодо наркотиків, яку представив сьогодні в штаб-квартирі ООН глава Держнаркоконтролю Росії Віктор Іванов.

У 2009 році, як зазначається в доповіді, в Афганістані було вироблено 6,9 тисяч метричних тонн опіуму. Майже 95% афганського опіуму вирощено в південних провінціях країни. З місць виробництва героїн розподіляється у трьох напрямках - по-перше, в прикордонні з Іраном провінції, по-друге, в східні і північні райони Афганістану, по-третє, до кордонів Пакистану.

У всесвітньому доповіді наголошується, що у 2009 році на міжнародний ринок надійшло 365 метричних тонн героїну з Афганістану, причому більша частина в сусідні країни. Близько 160 метричних тонн пішло в Пакистан, 115 метричних тонн до Ірану і 90 метричних тонн - в Середню Азію, включаючи Таджикистан, Узбекистан і Туркменію.

За даними, представленими для доповіді країнами ООН, в Західній і Центральній Європі в 2009 році було вжито 70 метричних тонн чистого героїну. Ще 7,5 тонни було перехоплено і конфісковано правоохоронними органами. Головний сухопутний маршрут трафіку в Європу лежить через Балкани, але бере свій початок в Афганістані через Іран і Туреччину.

У Східній Європі в 2009 році було вжито 73 метричні тонни героїну. Правоохоронні органи перехопили 3,1 метричних тонни наркотику. Як вказується в доповіді, велика частина героїну до Росії надходить із Середньої Азії і, меншою мірою, з Азербайджану. Східна Європа в основному отримала героїн через Росію, Туреччину і закавказькі республіки.

Нагадаємо, нещодавно експертна комісія ООН дійшла висновку, що війна проти розповсюдження наркотиків у світі провалилася.

Читайте також:

Названі найбільш небезпечні для жінок країни

У Новій Зеландії туристів зустрічали рекламою кокаїну

У Росії ув'язненому намагалися доставити героїн на іграшковому вертольоті

Петрушку у Росії офіційно визнали наркотиком

ВідеоООН: Афганістан залишається найбільшим постачальником героїну в світі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: