ООН: біля берегів Сомалі діють більше тисячі піратів

Біля берегів Сомалі діють від однієї до півтора тисяч піратів, у розпорядженні яких знаходиться 60 човнів, катерів і кораблів.

Такі дані наводяться в доповіді моніторингової групи Ради безпеки ООН з Сомалі, яка була представлена членам Ради безпеки на закритих консультаціях.

У вівторок, 16 грудня, Радбез планує розглянути новий проект резолюції, який передбачає використання сили проти піратів не лише на морі, але і на території Сомалі, а також в повітряному просторі над нею.

Згідно з доповіддю групи, багато хто з піратських ватажків добре відомий місцевій владі, у тому числі і в сепаратистському регіоні Пунтленд, що оголосив про незалежність від Сомалі. Проте ні Сомалі, ні пунтлендскі керівники майже нічого не роблять для їх затримання, наголошується в доповіді, представленій главою моніторингової групи, постпредом ПАР при ООН Думісані Кумало.

Проблема піратства у водах північно-західної частки Індійського океану і Аденської затоки в останні місяці перетворилася на реальну загрозу міжнародній безпеці. У цьому регіоні пролягають багаточисленні торгівельні маршрути з Європи до Азії, Африки і Австралії. Згідно з інформацією ООН, тільки в 2008 році біля берегів Сомалі було зареєстровано більше 120 піратських нападів, захоплено близько 40 судів і більше 600 людей.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: