ООН чекає на сплеск міжетнічного насилля в Косові

Генсек ООН Пан Гі Мун напередодні дебатів щодо статусу Косово повідомив про можливі міжетнічні зіткнення в регіоні та спроби скасувати місію Організації.

У Косово можливий сплеск міжетнічного насилля.

Про це повідомив генсек ООН Пан Гі Мун в доповіді про поточну ситуацію в регіоні.

1 грудня починаються вирішальні дебати щодо статусу Косово у Міжнародному суді ООН.

Відповідно до доповіді, щоб запобігти кровопролиттю, "необхідно співробітництво" між сербами і албанцями і "між владою Приштини і Белграда". Необхідною є і міжнародну присутність в краї. Тим часом, за свідченням Пан Гі Муна, з Приштини "звучать заклики до скасування Місії ООН".

Генсек також визнав, що виходу з цього глухого кута поки не видно. Щодо Косово як і раніше діє резолюція РБ ООН від 1999 року. Вона вимагала знайти компромісне вирішення проблеми статусу краю на основі поваги територіальної цілісності всіх балканських держав.

Однак албанська влада Приштини вважає документ недійсним. А косовські серби звинувачують Місію ООН і особисто Пан Гі Муна в угоді з сепаратистами. Белград підозрює, що насправді керівництво ООН сприяє зміцненню албанських управлінських структур в Косово.

Доповідь генсека визнає, що в північних районах краю, де компактно проживають серби, "зберігається напружена ситуація з точки зору безпеки". Пан Гі Мун закликав "усі сторони виявити прагматизм і стриманість і сприйняти конструктивну політику по чутливих міжетнічним питань".

Як відзначають експерти, головна проблема для ООН в Косово полягає у відсутності реальних важелів впливу на ситуацію. Пан Гі Мун підтвердив у доповіді факт скорочення Місії ООН з кількох тисяч до 510 осіб.

В результаті, оонівські представники вперше після свого приходу в 1999 році в Косово будуть позбавлені можливості спостерігати за місцевими виборами, що пройдуть 15 листопада, і навіть "не зможуть завірити їх результати".

Читайте також:

Сербії списали півмільярда доларів боргу Косова

Сербія ніколи не визнає незалежність Косова

В Косово поліція розігнала демонстрацію сербів газом і гранатами

НАТО виведе з Косова більшу частину військ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: