ООН: До 2050 року на Землі буде понад 9 млрд. людей

За даними ООН, зараз населення Землі становить 6,7 млрд. людей, але до 2050 року вона сягне 9,2 млрд. людей, переважно за рахунок зростання населення країн, що розвиваються.

За оцінкою експертів Фонду ООН в сфері народонаселення, найбільш населеною країною планети як і раніше залишається Китай, де проживають близько 1 млрд. 300 тис. людей. За ним йде Індія (1 млрд. 200 тис.), а замикають трійку лідерів Сполучені Штати (309 млн.).

Середня тривалість життя в чоловіків у світовому масштабі становить 65,1 року. Для жінок ця цифра трохи вища - 69,6 року. За підрахунками оонівського фонду, найбільш низький рівень дитячої смертності демонструють Норвегія, Швеція, Сінгапур і Японія, де гинуть лише 3 дитини з 1000. Середній світовий показник досягає 43 смертей на тисячу немовлят, а в країнах, що розвиваються, він у два рази вищий.

В оприлюдненій доповіді Фонд ООН в сфері народонаселення закликає вирішувати демографічні проблеми, з огляду на різноманіття культур. Також він звертає пильну увагу на необхідності вирішувати проблеми нерівності між чоловіками та жінками.

Фонд відзначає, що, незважаючи на досягнутий в останнє десятиліття прогрес, як і раніше обмежуються права жінок у країнах, де їх низька соціальна роль вважається нормою. Як приклад наводяться дані, що жінки становлять 60% від всіх людей на планеті, що проживають за межею бідності. З 960 млн. неписьменних дорослих - дві третини це представниці прекрасної статі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: