ООН готова працювати з новим керівництвом Киргизії

ООН готова працювати з новою владою Киргизії "на благо народу країни". Директор центру з запобігання конфліктів ОБСЄ також вважає, що з новою владою ситуація в Киргизії стабілізується.

Генсек ООН Пан Гі Мун заявив, що його організація готова співпрацювати з новим керівництвом Киргизії.

"Генеральний секретар вітає домовленість між тимчасовим урядом Киргизії і колишнім президентом Курманбеком Бакієвим, яка дала йому можливість залишити країну... ООН разом з регіональними і міжнародними партнерами готова працювати з владою в Бішкеку на благо народу Киргизії", - зазначено в заяві офіційного представника генсека.

Представники ОБСЄ теж добре прийняли нову владу Киргизії. Так, директор центру з запобігання конфліктів ОБСЄ Герберт Салбер заявив, що відхід у відставку президента Киргизії Курманбека Бакієва буде сприяти стабілізації ситуації в країні.

Салбер, який завершив свій візит до Киргизії, розповів, що тимчасовий уряд країни прагне здійснити конституційну реформу, а також провести президентські і парламентські вибори протягом шести місяців.

Нагадаємо,  голова тимчасового уряду Роза Отунбаєва заявила, що нова влада Киргизії ухвалила рішення про виїзд з країни колишнього президента Курманбека Бакієва, оскільки не мала можливості забезпечити його безпеку.

"В умовах народного обурення у тимчасового уряду не лишалося можливості забезпечити безпеку колишнього президента до вирішення питання про його відповідальність відповідно до закону. Крім того, ми на відміну від колишньої влади принципово прихильні правового підходу, не здатні на злочин, дії, здатні спричинити смерть людей навіть у найбільш благородних політичних цілях", - наголошується в заяві Отунбаевой.

"Ми думали і про імідж Киргизії, її народу та уряду як цивілізованої країни, не здатною допустити середньовічної розправи над колишнім президентом", - зазначила Отунбаєва.

"Ніхто з соратників і родичів Бакієва, що були з ним до останньої хвилини, - не випущені з країни і ті з них, хто скоїв злочини, будуть затримані і постануть перед правосуддям", - йдеться в документі.

Нагадаємо, Бакієв позбувся влади в результаті перевороту. 6 квітня в країні почалися масові заворушення та виступи проти чинної влади, в результаті яких загинули більше 80 людей. Вже наступного дня опозиція сформувала тимчасовий уряд на чолі з Розою Отунбаєвою, на його бік перейшли армія та міліція.

Читайте також:

Вигнати Бакієва з Киргизії допомогли Обама і Мєдвєдєв

Курманбек Бакієв залишив Киргизію

Бакієв пригрозив у разі арешту втопити Киргизію в крові

Киргизія покликала російські війська наводити порядок у країні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: