ООН хоче заборонити смертну кару

ООН має намір ухвалити резолюцію про універсальний мораторій на смертну кару.

У штаб-квартирі Організації Об'єднаних Націй у понеділок, 29 жовтня, буде представлено проект резолюції ООН про універсальний мораторій на смертну кару.

У світі 146 держав відмовилися від "узаконеного вбивства". В той же час, у 51 країні страти продовжуються, а нерідко носять публічний характер, відзначається в щорічній доповіді, яка буде представлена у понеділок в ООН. 

Шибениця
Архів
Минулого року в світі стратили більше 5 тисяч людей.
У 2006 році в світі було страчено щонайменше 5 тисяч 628 людей.

За даними організації, 2006 року більше всього страт у світі сталося в Китаї, Ірані та Пакистані. 

"З 51 держави, які зберігають смертну кару, в 40 при владі перебувають диктаторські, авторитарні або несвободні режими", - йдеться в доповіді.

На рахунку Китаю - більше п'яти тисяч страчених, що складає 98,8% від всіх смертних вироків у світі, виконаних минулого року. За деякими експертними оцінками, також наведеними в доповіді, насправді китайський список страчених може досягти восьми тисяч людей. 

"Китай є найбільшою в сучасній історії державою за кількістю смертних вироків", - наголошується в доповіді. 

Іран посідає друге місце за кількістю страт - у 2006 році тут були повішені щонайменше 215 людей, зокрема семеро неповнолітніх, що є порушенням міжнародної конвенції про права дітей. 

Доповідачі ООН відзначають, що, не дивлячись на те, що формально страчені в більшості своїй обвинувачувалися в злочинах, пов'язаних з розповсюдженням наркотиків, багато хто з них належав до числа опонентів уряду. 

Кількість страчених у Пакистані минулого року склала 82 людини.

В Європі єдиною країною, що зберігає смертну кару, залишається Білорусь.

"У Європі єдина держава залишається плямою на іміджі зони, вільної від смертної кари. Це Білорусь, яка страчувала трьох в 2006 році і чотирьох в 2005 році", - мовиться в доповіді. За кількістю "узаконених вбивств" Білорусь минулого року встала в один ряд з Північною Кореєю і Бахрейном. 

Багато хто з країн, що фігурують у доповіді, не надає офіційної інформації про вчинені страти, і звіти експертів базуються на даних ЗМІ, правозахисних організацій і родичів страчених, наголошується в документі. 

"У повній відповідності з радянськими традиціями, смертні вироки в Білорусі залишаються державною таємницею. Тому реальна кількість страчених може бути вищою", - наголошується в щорічній доповіді.

Прихильники ухвалення резолюції про мораторій на смертну кару говорять, що як мінімум 106-108 держав зі 192 членів ООН проголосують на її підтримку, що забезпечить ухвалення цього історичного документа.

Резолюції ООН не носять обов'язкового характеру для виконання, проте є важливим політичним важелем тиску на світову громадську думку.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: