Кожна п’ята жертва торгівлі людьми - дитина

Кожен п'ятий постраждалий від торгівля людьми є неповнолітнім.

Організація Об'єднаних Націй опублікувала щорічну доповідь з проблем експлуатації людей. Кожен п'ятий постраждалий від так званого трафікінга є неповнолітнім.

Управління з наркотиків і злочинності ООН публікує щорічний огляд світового ринку наркоторгівлі. У "чорному списку" знов опинилися країни пострадянського простору і Середньої Азії, де процвітає торгівля людьми. Найчастіше людей експлуатують як секс-рабів, а в кожному п'ятому випадку - практично дармової робочої сили, йдеться в доповіді.

Автори Міжнародної доповіді з проблем у сфері нелегальної торгівлі людьми вивчали ситуацію в 155 країнах. Зроблені висновки дозволили експертам дати гнітючий прогноз: в умовах фінансової кризи попит на чорноробів і сексуальних невільниць істотно зросте, а значить, жертв сучасної работоргівлі буде ще більше.

За 2008 рік сексуальна експлуатація жінок і дітей досягла величезних масштабів, склавши 79 відсотків всього об'єму трафікінга, повідомляє Управління по наркотиках і злочинності ООН (UNODC). При цьому приблизно в одній третині країн, що надали свою статистику, торгівлею людьми займаються в основному жінки. Зокрема, в Середній Азії і Східній Європі представниці прекрасної статі склали 60 відсотків від спільного числа засуджених за трафікінг.

"У цих регіонах жінки продають жінок, і це є нормою, - говорить глава UNODC Антоніо Марія Косто. - Це шокуючий факт, що колишні жертви стають торговцями людьми". В даний час аналітики Управління намагаються виявити психологічні, економічні і інші можливі мотиви, які примушують жінок залучати до проституції інші представниці слабкої статі.

На другому місці серед мотивів для експлуатації йде бажання запрацювати на використанні дешевої робочої сили. Від цього страждають 18 відсотків потерпілих. Втім експерти UNODC вважають, що ці дані можуть бути заниженими, оскільки подібні випадки значно гірше враховуються офіційною статистикою.

"Скільки ще тисяч цих жертв займаються пекельною працею на підприємствах, полях, шахтах, заводах і в будинках своїх власників? - запитує директор Антоніо Косто. - Їх число збільшиться в рази в умовах економічної кризи і зростаючого попиту на дешеву продукцію і аналогічну робочу силу".

Приблизно у одному випадку з п'яти жертвами работорговців стають діти. При цьому злочинці можуть використовувати своїх жертв як для дрібної ручної роботи, так і для заняття проституцією.

"Моторні ручки дітей розплутують риболовні сітки, шиють ексклюзивні речі або збирають какао-боби", - йдеться в повідомленні UNODC. Користуючись безпорадністю дітей, злочинці розтлівають їх і примушують до занять проституцією або порнографією. Інколи неповнолітніх дівчаток продають як наречених, а хлопчиків - для роботи погоничами верблюдів.

У Організації Об'єднаних Націй відзначають колосальні масштаби цього нелегального бізнесу. За даними ООН, 12 мільйонів людей у всьому світі живуть в рабстві. Проте деякі експерти рахують ці відомості лише верхівкою айсберга. За їх підрахунками, жертвами сучасних форм рабства стали більше 200 мільйонів людей, що нині живуть. Для порівняння: за 400 років з Африки до Америки було вивезено всього 12 мільйонів рабів. Європол (поліцейська організація ЄС) стверджує, що торгівля людьми щорік приносить транснаціональній злочинності 19 мільярдів доларів прибутку.

Читайте також:
ООН встановила, де живуть найбільш нещасні діти в Європі
Фінансова криза призводить до демографічної
Українців стало ще менше

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: