ООН: Майже 800 млн людей на планеті не вміють читати і писати

Діти не мають змоги ходити до школи, важко працюють і виростають безграмотними. Крім того, дорослі часто самі не пускають дітей до школи.

Понад 20 процентів  дорослого населення у світі (близько 776 мільйонів дорослих людей, в основному жінок), не вміють писати і читати.

Про це йдеться в новій доповіді ООН. При цьому, як зазначив генсек Організації Пан Гі Мун, в Африці ситуація ще більш загрозлива.

Він закликав світову спільноту якнайшвидше звернути увагу на проблему безграмотності.

Нагадаємо, у березні ООН повідомляла, що від 75 до 93 мільйонів дітей по всій планеті не мають можливості ходити до школи.

Як зазначають експерти організації, діти не можуть отримати освіту через військові конфлікти, природні катастрофи, надмірне використання дитячої праці, включаючи примус і викрадення, а також через заперечення дорослими права на освіту.

Нагадаємо, минулого року ООН заявляла, що рівень писемності серед європейців перевищує 96 процентів. Проте між країнами Європи спостерігається різкий розрив в освітньому рівні населення. У регіоні Центральної і Східної Європи більш як 9 млн людей залишаються безграмотними.

За даними авторів доповіді, всупереч пануючій думці, проблема низького рівня писемності в Європі стосується не тільки представників меншин, а всього суспільства в цілому.

Відомо, що серед дорослого населення є багато людей, які не змогли опанувати навіть найелементарніших навичок читання і писемності, що позначається на рівні життя, а також на соціальному і економічному добробуті країн, в яких вони проживають.

Читайте також:

9 млн. європейців неписемні

13-річна дівчинка заробила 40 тис дол за вміння правильно писати

Українські школи й надалі закриватимуть (відео)

Підлітку-вусаню заборонили ходити до школи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: