ООН може понизити статус Росії

Росія розглядає як недоречні заяви спецпосланця генсека ООН Марті Ахтісаарі про пониження міжнародного статусу Росії.

ООН може понизити статус Росії
Лавров не чув заяви Ахтісаарі, але вважає її недоречною. (Фото: img.lenta.ru)
Росія розглядає як недоречні заяви спецпосланця генсека ООН Марті Ахтісаарі про пониження міжнародного статусу РФ через російську позицію щодо статусу Косово. Про це заявив у п'ятницю глава МЗС РФ Сергій Лавров. 

Ахтісаарі, перебуваючи в Балканському регіоні зазначив, що Росія понизить свій міжнародний статус, якщо не погодиться з резолюцією ООН про статус Косово. За словами Ахтісаарі, "Росія надає дуже велике значення проблемі Косово, розраховуючи на зміцнення свого міжнародного іміджу у разі блокування резолюції в Раді Безпеки ООН. Навпаки, це може створити серйозні проблеми, які істотно загальмують конструктивне і координоване вирішення питання про статус провінції".

ООН може понизити статус Росії
BBC
Ахтісаарі вважає, що Росія понизить свій статус, якщо не погодиться з резолюцією.
"Я цієї заяви не чув. Але якщо вона була, я розглядаю її як недоречну", - сказав Лавров на прохання журналістів прокоментувати заяви Ахтісаарі, що з'явилися в ЗМІ, про те, що статус Росії, зокрема в СБ ООН, може знизитися через блокування РФ резолюції про статус Косово.

"Якщо подібні заяви знижують міжнародний статус, то тільки не Росії", - заявив Лавров. Глава російського МЗС повідомив, що статус Ахтісаарі визначений його мандатом, який був схвалений Радою Безпеки ООН і Контактною групою, і припускає розробку пропозицій за визначенням статусу Косово.

На думку Лаврова, якщо яка-небудь сторона не може прийняти пропозиції, треба продовжувати переговори і цим переговорам сприяти.

План з врегулювання косовської проблеми спецпосланця генсека ООН Марті Ахтісаарі був внесений до СБ ООН 27 березня цього року. План припускає надання Косово фактично статусу окремої держави, але під спостереженням міжнародного співтовариства, з його власною символікою, конституцією і армією. Росія цей план не підтримала. 

ООН може понизити статус Росії
Росія тричі відхиляла резолюції про статус Косово у цьому році.
В кінці травня США і країни ЄС внесли скоректований проект резолюції по Косово, в основі якого як і раніше лежить план Марті Ахтісаарі. Проект пом'якшує формулювання плану Ахтісаарі, який в новій версії носить рекомендаційний характер, одночасно посилюючи тональність вимог до керівництва Косово в частині забезпечення стандартів безпеки меншин. Росія знов не підтримала план.

У липні був розроблений новий проект резолюції, який представили США, Франція і Великобританія, який пропонував прийняти план Марті Ахтісаарі, що наділяв Косово незалежністю через 120 днів, в які повинні були проходити переговори. Росія знов не підтримала план.

На цьому тижні Франція і Великобританія розповсюдила в ООН новий проект резолюції, який не передбачає автоматичного надання Косово статусу незалежності через 120 днів, відведених на переговори.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: