ООН може заборонити смертну кару

В ООН делегація Габону від імені 80 держав-співавторів офіційно представила проект резолюції про запровадження мораторію на смертну кару.

У третьому комітеті Генеральної Асамблеї ООН делегація Габону від імені 80 держав-співавторів офіційно представила проект резолюції про запровадження мораторію на смертну кару. Цей документ було підготовлено за ініціативи делегацій Італії та Португалії.

У проекті наголошено, що застосування смертної кари ображає людську гідність, а мораторій на її застосування сприятиме повнішому здійсненню й прогресивному розвитку прав людини.

”Наразі немає жодних переконливих доказів того, що смертна кара є чинником стримування”, - наголошено в документі. Його автори звертають увагу на те, що будь-які помилки або недоліки системи правосуддя мають необоротний і непоправний характер.

Представляючи проект резолюції, делегат Габону наголосив, що сьогодні 130 держав відмовилися від смертної кари, якщо не на законодавчому рівні, то на практиці, й лише 25 країн світу вдаються до виконання смертних вироків.

Тим часом, ініціатива ухвалення мораторію на смертні вироки не знаходить широкої підтримки в ООН. Проти ухвалення запропонованого проекту резолюції виступає цілий ряд держав-членів Організації, зокрема США, Китай, Єгипет і Сінгапур.

Очікується, що наступного тижня резолюцію винесуть на голосування.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: