ООН не поновить Тайвань

ООН не прийняла заявку Тайваню на вступ до організації, посилаючись на резолюцію Генеральної Асамблеї 1971 року.

ООН може понизити статус Росії
До 1971 року ”Китайська республіка” представляла Китай в ООН і навіть була постійним членом Ради безпеки цієї організації.
ООН не прийняла заявку Тайваню на вступ до організації, передає у вівторок агентство Ассошіейтед Прес з посиланням на китайську версію інтернет-сайту ООН. 

Секретаріат ООН обгрунтував відмову поновити членство Тайваню, посилаючись на резолюцію Генеральної Асамблеї 1971 року, в якій підкреслюється, що представники КНР є єдиними законними представниками Китаю в ООН. Таким чином, Тайвань, будучи частиною Китаю, не має права стати членом ООН, яка об`єднує суверенні держави. 

У 1949 році на Тайвань втекли декілька мільйонів прихильників партії Гоміньдан, що програла комуністам боротьбу за владу на материковому Китаю. Китай вважає Тайвань однією зі своїх провінцій. 

Тайванська влада стверджує, що на острові існує ”Китайська республіка” (КР), яка є правонаступником першої китайської республіки, заснованої Сунь Ятсеном в 1912 році. 

До 1971 року ”Китайська республіка” представляла Китай в ООН і навіть була постійним членом Ради безпеки цієї організації, проте потім місце в ООН перейшло від ”Китайської республіки” на Тайвані до КНР. 

З тих пір тайванська влада неодноразово подавала заявки на вступ в ООН від імені ”Китайської республіки”, але одержувала відмову. 

У 2000 році до влади на Тайвані прийшла опозиційна Демократична і прогресивна партія (ДПП), яка узяла курс на проголошення незалежності острова. 

Офіційний Пекін уважно стежить за всіма ініціативами тайванської влади. Влада КНР не раз заявляла, що зміна офіційної назви з ”Китайської республіки” на ”Тайвань” розглядатиметься як серйозний крок до проголошення формальної незалежності острова.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: