ООН не включила Абхазію до складу Грузії

ООН у своїй доповіді по Закавказзю не включила Абхазію до складу Грузії, і "кавказькі" переговори в Женеві поновилися.

В Женеві поновилися переговори під егідою Євросоюзу щодо врегулювання конфлікту в Абхазії та Південній Осетії. У переговорах беруть участь представники республік, визнаних тільки Москвою, а також Росії, Грузії, ОБСЄ та США.

Делегати Абхазії та Південної Осетії повернулися до зали засідання після того, як генсек ООН Пан Гі Мун нарешті представив доповідь щодо ситуації на Закавказзі. Раніше її відсутність стала причиною зриву переговорів.

У доповіді ООН не згадується про приналежність Абхазії до Грузії. Головна істотна її відмінність від попередніх в назві. До цього всі доповіді генсека були озаглавлені "Про ситуацію в Абхазії, Грузія". Тепер назви "Абхазія" і "Грузія" не фігурують. Саме пошук політично врівноваженого формулювання стало причиною триденної затримки завершення роботи над документом.

Цей документ мав бути представлений всім сторонам ще 15 травня, але цього не сталося. І напередодні в Сухумі заявили, що не братимуть участь в цьому етапі переговорів, поки не ознайомляться з доповіддю. З тих же причин паузу узяли Росія і Південна Осетія. Документ був опублікований вночі 19 травня, і, очевидно, всі сторони влаштовує.

На сьогоднішніх консультаціях обговорюються питання безпеки і стабільності на Закавказзі, а також гуманітарний блок питань. Грузія сприймає російські війська в Абхазії і Південній Осетії як загрозу.

Переговори проходять у формі неофіційних дискусій експертів, оскільки Грузія і західні країни не згодні визнавати офіційний статус делегатів від двох територій, що відкололися від Грузії.

Консультації про безпеку і стабільність на Південному Кавказі були початі незабаром після завершення п'ятиденної війни в Південній Осетії в серпні 2008 року.

Учасники переговорів – представники ЄС, ОБСЄ, ООН, Росії, США, Грузії, Абхазії і Південній Осетії – намагаються визначити новий статус-кво для регіону після війни і визнання Росією незалежності Південної Осетії і Абхазії.

Читайте також:

Військові бази Росії в Південній Осетії та Абхазії отримають сучасну зброю

Росія відкрила посольство в Абхазії

Грузинська опозиція хоче об'єднатися з Осетією та Абхазією

Євросоюз не визнав незалежність Абхазії та Південної Осетії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: