ООН обере непостійних членів РБ

ООН обере п'ять нових непостійних членів РБ. Новий член РБ повинен отримати не менше двох третин голосів від 192 держав.

ООН у вівторок обере п'ять нових непостійних членів Ради Безпеки на дворічний термін. Про це повідомила прес-служба Організації.

Вони покликані прийти в найвпливовіший орган ООН на місце Конго, Гани, Перу, Катару і Словаччини, мандат яких завершується 31 грудня цього року.

Новий член Ради Безпеки повинен отримати не менше двох третин голосів від 192 держав при процедурі таємного голосування на засіданні Генеральної асамблеї ООН.

Місця розподіляються за регіональними групами, проте в ході голосування нерідко трапляються казуси. Так при виборах непостійного члена РБ ООН від Латинської Америки минулого року був встановлений своєрідний рекорд ООН - було потрібно 47 турів голосування, після чого Гватемала і Венесуела, так і не подолавши виборчого бар'єру, відмовилися на користь Панами.

Нинішні вибори проходять на тлі активної дискусії в стінах ООН про реформу Ради Безпеки, що припускає розширення його складу і "справедливе представництво".

"Велика п'ятірка" - Росія, США, Великобританія, Франція і Китай, що володіють правом вето, готові прийняти нових членів на основі широкого консенсусу, проте не мають наміру поступитися своїми привілеями.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: