ООН обіцяє, що проблему піратства скоро вирішать

У ООН відбулося перше засідання МКГ у боротьбі з піратством в Сомалі.

Перше засідання Міжнародної контактної групи (МКГ) щодо боротьби з піратством в Сомалі відбулося в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку

"Ми впевнені у тому, що в 2009 році зможемо подолати цю проблему", - заявив після закінчення триваючого до пізнього вечора засідання МКГ помічник держсекретаря США Марк Киммітт.

За його словами, групі, створення якої обумовлене прийнятою в грудні цього року резолюцією Ради Безпеки ООН, слід працювати "не тільки над військовим дозволом даного питання, а й для вирішення фінансових, юридичних та інших аспектів цієї проблеми".

До складу групи входять представники 24 держав, зокрема Росії, США, Китаю, Великобританії, а також Африканського союзу, ЄС, Всесвітнього Банку, Організації "Ісламська конференція" й ООН.

У обнародуваній після закінчення засідання МКГ заяві наголошується, що "піратство біля берегів Сомалі демонструє недолік безпеки і верховенства закону в цій країні".

"Сомалі продовжує становити загрозу регіональної стабільності", - вказали члени групи. Вони підкреслили також необхідність отримання більшої кількості інформації про піратство і закликали всі держави надати більше засобів для спостереження за морськими розбійниками.

Крім того, члени групи домовилися провести наступне засідання в березні нинішнього року. 

Читайте також:

В ООН посилили санкції проти бойовиків Сомалі

ООН: біля берегів Сомалі діють більше тисячі піратів

ЄС почав операцію проти піратів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: