Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Країна виснажена громадянською війною і протистоянням політиків.

Організація Об'єднаних Націй оголосила про голод в декількох районах Південного Судану.   

За даними Всесвітньої продовольчої програми ООН, майже 100 тисяч жителів країни можуть загинути найближчим часом, якщо в країну не надійде достатній обсяг гуманітарної допомоги, передає Російська служба ВВС.

На межі голоду перебуває близько мільйона жителів. За даними ЮНІСЕФ, із них — понад 250 тисяч дітей. Загалом від недоїдання в країні страждає 40% населення країни, тобто 4,9 млн осіб.

Найбільш складна ситуація із забезпеченням людей їжею склалася в провінції Вахда, що на півночі країни, яка межує із Суданом. 

Як повідомили представники Всесвітньої продовольчої програми ООН, попри зусилля гуманітарних організацій, продовольства, що поставляються до Південного Судану, не вистачає для допомоги у найбільш голодних районах.

Так, ООН вперше за останні шість років оголошує про ситуацію масового голоду. Зазвичай оголошення про голод здійснюють, якщо щонайменше 20% сімей в країні або регіоні страждають від сильного недоїдання і жодним чином самотужки не можуть розв'язати цю проблему, або якщо 30% населення страждають від гострого недоїдання, а від голоду гине як мінімум дві людини на день на кожні 10 тисяч населення.

Як відомо, від 2013 року Південний Судан перебуває у стані громадянської війни: між собою спільної мови не можуть знайти народність дінка, на чолі якої президент Південного Судану Сальва Киїр, та народність нуер і опозиція. Відтоді економічна ситуація в країні похитнулася і погіршується з кожним роком.

Через збройний конфлікт у регіоні загинули тисячі людей, понад 2 млн стали вимушеними переселенцями.

Південний Судан проголосив незалежність 2011 року. 1998 року, коли країна ще боролася за незалежність від Судану, від голоду на території сучасного Південного Судану померли, за різними даними, від 70 до кількох сотень тисяч жителів.

Нагадаємо, влітку 2016 року в країні сталося різке загострення конфлікту. У Джубі, столиці Південного Судану під перехресний вогонь протиборчих сил потрапили миротворці ООН, у складі яких, перебував 31 офіцер Нацполіції і Нацгвардії України.

Відео У Південному Судані поновилися збройні сутички

Залиште свій коментар

Вибір редакції