ООН посилила санкції проти Північної Кореї

Нова резолюція Ради безпеки ООН, схвалена всіма членами одноголосно, посилює збройове ембарго відносно КНДР.

Рада безпеки ООН в п'ятницю, 12 червня, одноголосно схвалила нову резолюцію, яка посилює чинні та вводить додаткові санкції проти КНДР у зв'язку з проведеними Пхеньяном ядерними випробуваннями.

За ухвалення резолюції проголосували всі 15 членів РБ ООН.

Серед нових заходів, які вводяться резолюцією, - посилення збройового ембарго. У відкритому морі будуть оглядати судна, запідозрені в перевезенні заборонених вантажів, - але лише за згоди країни, під прапором якої йде корабель.

Резолюція засуджує дії Північної Кореї та вказує на неможливість отримання нею статусу ядерної держави.

Крім того, Рада безпеки вимагає від Пхеньяну відмовитися від оголошення про вихід з Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, відмовитися від ядерної зброї та існуючих ядерних програм в повноцінній манері, що перевіряється і необоротній, а також припинити всі дії, що мають до цього відношення, і допустити в країну інспекторів МАГАТЕ.

Нагадаємо, друге в своїй історії підземне ядерне випробування КНДР провела 25 травня. Після цього Пхеньян також запустив декілька ракет ближнього радіусу дії, а міжконтинентальну ракету вивів на старт.

Світова громадськість висловилася проти таких кроків, заявивши, що вони є прямим порушенням резолюції 1718 Ради безпеки ООН і йдуть врозріз з нормами міжнародного права.

У відповідь КНДР пригрозила завдати ядерного удару по будь-кому, хто посміє "замахнутися на суверенітет" країни.

США та Південна Корея вимагають ввести проти КНДР жорсткі фінансові санкції. Крім того, США розглядають можливість повторного внесення Північної Кореї в список країн, що підтримують тероризм.

Читайте також:

Північна Корея готує третє ядерне випробування

КНДР обіцяє застосувати ядерну зброю "для караючого удару"

Американських журналісток засудили до 12 років каторги в КНДР

Лідер Північної Кореї назвав свого спадкоємця

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: