ООН призупинила членство Лівії у Раді з прав людини

На пленарному засіданні Генасамблеї ООН єдиноголосно було прийняте рішення про призупинення членства Лівії у Раді з прав людини

Пан Гі Мун
Пан Гі Мун
Генеральна асамблея ООН призупинила членство Лівії у Раді з прав людини (РПЛ) у зв'язку з жорстоким придушенням виступів противників режиму Муамара Каддафі у цій країні.

Відповідна резолюція прийнята у вівторок, 1 березня, на пленарному засіданні Генасамблеї консенсусом 192 держав, що входять до її складу.

Цей захід прийнятий згідно з рекомендації Ради з прав людини ООН у Женеві, що надійшла 25 лютого.

"Світ висловився єдиним голосом - ми вимагаємо негайно покласти край насильству проти цивільних осіб та у повній мірі поважати основні права людини, включаючи право на свободу зборів і слова", - заявив на сесії генеральний секретар ООН Пан Гі Мун.

При цьому він підтримав рішення РПЛ створити незалежну комісію для розслідування випадків порушення прав людини у Лівії.

Також Пан Гі Мун висловив занепокоєння загибеллю людей у Лівії, репресіями з боку Каддафі і його прихильників. "Військові склади і арсенали, як повідомляється, були відкриті для банд, які тероризують людей. Є повідомлення про те, що урядові сили хаотично відкривали вогонь по мирних демонстрантах і бомбили військові бази на сході країни", - сказав Пан Гі Мун з трибуни Генасамблеї.

У той же час на заході Лівії, за його словами, тривають "серйозні сутички урядових сил і їхніх збройних супротивників".

За деякими оцінками, на які посилається Пан Гі Мун, уряд Каддафі також розміщує сили уздовж лівійсько-туніського кордону, посилюється криза зі зростаючою кількість біженців.

Нагадаємо, у Лівії з 15 лютого тривають бої між військами, лояльними режиму Каддафі, і силами повстанців, які домагаються його відставки. За час революції за неофіційними оцінками загинули близько двох тисяч людей.

Наразі, у міру того, як друге за величиною місто Лівії Бенгазі, нині взяте під контроль повстанцями, починає повертатися до нормального життя, з'являються перші дані про звірства, які відбувалися тут під час активної фази заколоту.

Як стало відомо від офіцера лівійської армії, який перейшов на бік опозиції, солдатів, які відмовилися стріляти по борцях з режимом роззброювали, а потім розстрілювали і деяких навіть спалили.

Нещодавно докази масових розстрілів у Лівії було викладено у вільний доступ в Інтернеті. Люди збирали тіла просто на вулицях.

Читайте також:

Експерти: США готують Каддафі долю Саддама Хусейна

Лівійській владі ООН висуне звинувачення у злочинах проти людяності

Євросоюз ввів санкції відносно Каддафі

ВідеоООН призупинила членство Лівії у Раді з прав людини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: