ООН прогнозує, що наступного року з Венесуели втечуть два мільйони біженців

ООН прогнозує, що наступного року з Венесуели втечуть два мільйони біженців

Криза у Венесуелі / Фото: Associated Press

Майже 85 відсотків мігрантів залишаться в країнах Південної Америки.

Наступного року Венесуелу залишать щонайменше два мільйони людей, що збільшить кількість біженців з цієї південноамериканської країни до 6,5 мільйона осіб.

Про це у понеділок, 28 жовтня, заявив спецпосланець ООН Едуардо Штайн в Брюсселі на міжнародній конференції, присвяченій питанням допомоги Венесуелі. Майже 85 відсотків мігрантів, цитує дипломата агенція epd, залишаться в державах Південної Америки.

Біженцями можна назвати і мільйони людей, які щодня перетинають кордони Венесуели, щоб у сусідніх країнах задовольнити свої основні соціальні потреби, сказав представник ООН. Крім того, Венесуелу масово покидають іноземці, які там жили і працювали.

Штайн віддав належне тому, як венесуельських мігрантів приймають сусідні країни. Водночас він вказав і на зростання ксенофобії щодо новоприбулих і нові вимоги до в'їзду, які біженцям важко виконати.

"Це, своєю чергою, збільшує ймовірність нерегульованих перетинів кордону", - пояснив дипломат.

Політична криза у Венесуелі триває

Дводенна конференція, організована Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців, Міжнародною організацією з міграції та Євросоюзом, повинна представити світові масштаб кризи в Венесуелі та продемонструвати солідарність з людьми, які вимушені покинути країну.

Політична криза в Венесуелі триває уже майже рік. У січні глава парламенту Хуан Гуайдо, який представляє опозицію, оголосив себе тимчасовим президентом. Близько півсотні держав, серед яких і Німеччина, визнали його в цій ролі. Водночас глава Венесуели Ніколас Мадуро користується підтримкою армії і силових структур, його легітимність, зокрема, визнають Росія, Китай і Куба.

Тисячі венесуельців тікають з країни, рівень життя в якій через інфляцію різко скоротився

Тисячі венесуельців тікають з країни, рівень життя в якій через інфляцію різко скоротився

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація