ООН проти "узаконеного вбивства"

ООН прийняла безпрецедентну резолюцію про мораторій на смертну кару.

Безпрецедентна резолюція ООН, що закликає нації ввести мораторій на смертну кару, схвалена більшістю при голосуванні в Третьому комітеті в четвер, 15 листопада. Про це повідомляють РИА Новости.

Пропозицію про введення мораторію підтримали 99 держав, "проти" проголосували 52 держави, 33 країни утрималися.

Шибениця (Фото: old.newlit.ru)
У 2006 році у світі було страчено щонайменше 5 тисяч 628 людей (Фото: old.newlit.ru)
"Це історичний день, оскільки подібний документ прийнято вперше в історії об'єднаних націй і він продемонстрував перемогу гуманістичних переконань," - заявив на брифінгу в ООН від імені держав Європейського Союзу постпред Португалії Джо Мануель Гуерра Салгуейро.

Резолюція Генеральної асамблеї не має обов'язкової сили, проте є політичним сигналом для світових лідерів.

Документ був внесений від імені майже 80 держав і закликав країни відмовитися від застосування страти, яка суперечить основоположним принципам ООН.

Проти документу проголосували Китай, Ірак, Іран і США, які очолюють "чорний" список світових лідерів зі страт засуджених. Білорусія, єдина з європейських країн, що практикує вищу міру покарання, за що піддається критиці країнами ЄС, при голосуванні утрималася.

Дискусія перед голосуванням тривала цілий день. Багато хто з опонентів мораторію мотивував свою позицію "принципом суверенного права кожної держави визначати своє законодавство без втручання ззовні". У такому ключі, зокрема, висловився з трибуни ООН представник М'янми.

Голосуванню передували кілька тижнів дебатів і агітаційна кампанія, включаючно з марафонським пробігом по вулицях Нью-Йорку, де розташована штаб-квартира ООН.

Електричний стілець (Фото: gangsorus.com)
"чорний" список світових лідерів зі страт засуджених очолюють Китай, Ірак, Іран і США (Фото: gangsorus.com)
У світі 146 держав відмовилися від "узаконеного вбивства", зокрема Росія, яка ввела мораторій на виконання вищої міри покарання. Однак у 51 країні страти тривають, і нерідко носять публічний характер, зазначається в щорічній доповіді, яка буде представлена в понеділок в ООН.

У 2006 році у світі було страчено щонайменше 5 тисяч 628 людей, більшість із цих страт припадає на Китай.

ВідеоМораторій на смертну кару

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: