ООН: радіація Японії більше не загрожує

Метеорологи поки виключають перенесення радіактивних викидів з японських АЕС в інші країни, однак не беруться прогнозувати, що це не станеться за кілька днів.

Вітер розсіяв радіоактивні речовини, які з'явилися в повітрі після вибухів на атомній електростанції "Фукусіма-1", над Тихим океаном.

Про це поінформували фахівці Всесвітньої метеорологічної організації, спеціальної міжурядової установи ООН в області метеорології.

"На даний момент вітри розсіяли речовини і небезпеки для Японії та сусідніх країн немає", - сказав на брифінгу в Женеві начальник відділу зниження ризиків лих ВМО Марьям Голнарафі. При цьому, ООН попереджає, що погодні умови можуть змінитися: "неможливо сказати, що може відбутися через два-три дні, передбачити майбутні зміни погодних умов важко".

Нагадаємо, одразу після вибуху на другому енергоблоці АЕС "Фукусіма" з'явилася інформація, що була пошкоджена оболонка реактора, в результаті чого міг відбутися великий викид радіоактивних речовин. Оператор електростанції визнав, що рівень радіації біля пошкодженого реактора перевищує річну норму в 400 разів. За інформацією МАГАТЕ, рівень досяг 400 мілізіверт на годину, що є небезпечним для здоров'я людей.

Рівень радіаційного фону в районі станції і на території префектур Фукусіма і Ібаракі значно підвищився, влада почала евакуацію людей із зони радіусом 20 кілометрів. Наразі всі жителі покинули небезпечний район. У 30-кілометровій, потенційно небезпечній зоні, поки залишаються 140 тис. жителів.

У столиці Японії Токіо 15 березня було зафіксовано наявність в атмосфері радіоактивного йоду і цезію в безпечних для здоров'я населення концентраціях. 

Слідкуйте за новинами про наслідки потужного землетрусу і цунамі в Японії тут.

Читайте також:

Черговий удар стихії в Японії: новий землетрус та виверження вулкану

У басейні для відпрацьованого палива на АЕС "Фукусіма" закипіла вода

Через вибух на японській АЕС евакуйовано 185 тисяч людей

ВідеоНа "Фукусіма-1" рівень радіації в 400 разів перевищує річну норму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: