ООН: радіація Японії більше не загрожує

Метеорологи поки виключають перенесення радіактивних викидів з японських АЕС в інші країни, однак не беруться прогнозувати, що це не станеться за кілька днів.

Вітер розсіяв радіоактивні речовини, які з'явилися в повітрі після вибухів на атомній електростанції "Фукусіма-1", над Тихим океаном.

Про це поінформували фахівці Всесвітньої метеорологічної організації, спеціальної міжурядової установи ООН в області метеорології.

"На даний момент вітри розсіяли речовини і небезпеки для Японії та сусідніх країн немає", - сказав на брифінгу в Женеві начальник відділу зниження ризиків лих ВМО Марьям Голнарафі. При цьому, ООН попереджає, що погодні умови можуть змінитися: "неможливо сказати, що може відбутися через два-три дні, передбачити майбутні зміни погодних умов важко".

Нагадаємо, одразу після вибуху на другому енергоблоці АЕС "Фукусіма" з'явилася інформація, що була пошкоджена оболонка реактора, в результаті чого міг відбутися великий викид радіоактивних речовин. Оператор електростанції визнав, що рівень радіації біля пошкодженого реактора перевищує річну норму в 400 разів. За інформацією МАГАТЕ, рівень досяг 400 мілізіверт на годину, що є небезпечним для здоров'я людей.

Рівень радіаційного фону в районі станції і на території префектур Фукусіма і Ібаракі значно підвищився, влада почала евакуацію людей із зони радіусом 20 кілометрів. Наразі всі жителі покинули небезпечний район. У 30-кілометровій, потенційно небезпечній зоні, поки залишаються 140 тис. жителів.

У столиці Японії Токіо 15 березня було зафіксовано наявність в атмосфері радіоактивного йоду і цезію в безпечних для здоров'я населення концентраціях. 

Слідкуйте за новинами про наслідки потужного землетрусу і цунамі в Японії тут.

Читайте також:

Черговий удар стихії в Японії: новий землетрус та виверження вулкану

У басейні для відпрацьованого палива на АЕС "Фукусіма" закипіла вода

Через вибух на японській АЕС евакуйовано 185 тисяч людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: