ООН розморозила мільярди Каддафі в банках США

ООН погодилася розморозити 1,5 мільярди доларів Каддафі, щоб направити їх для надання гуманітарної допомоги Лівії.

ООН погодилася розблокувати 1,5 млрд дол з лівійських активів, заморожених в лютому, коли були введені санкції проти режиму Муамара Каддафі.

Ці гроші пропонується направити на невідкладні гуманітарні потреби Лівії, передає ВВС.

ПАР, яка стверджувала, що гроші не можна розморожувати без відповідної санкції Африканського союзу, поступилася натиску США.

Американські дипломати збиралися винести питання про розморожування півтора мільярда доларів на голосування в Раді Безпеки ООН, але в останню хвилину Південно-Африканська республіка погодилася на цей крок.

Рішення комітету при Раді безпеки ООН було прийнято тільки після того, як за наполяганням ПАР з постанови були виключені згадки Національної перехідної ради повстанців.

Преторія підкреслювала, що поряд з іншими членами Африканського союзу ПАР ще не визнала повстанців в якості легітимного уряду Лівії.

США вже відкрили в четвер доступ до 1,5 млрд дол, заморожених раніше на рахунках уряду Лівії, що знаходяться в Сполучених Штатах, говориться в спеціальній заяві американського держсекретаря Гілларі Клінтон.

"Сьогодні ми здійснили випуск 1,5 мільярда доларів на лівійських рахунках, які були заморожені в США", - наголошується в її заяві.

За словами держсекретаря, ці гроші підуть на потреби народу Лівії. "Ми закликаємо інші країни зробити такі ж заходи", - йдеться в заяві.

У поширеній раніше довідці держдепартаменту США повідомлялося, що ці кошти поділяються на три частини.

Перші 500 млн дол надійдуть на потреби міжнародних гуманітарних організацій: на допомогу переміщеним особам в Лівії (120 млн дол) і на певні ООН гуманітарні потреби (380 млн дол).

Друга частина (500 млн дол) піде на оплату вартості палива для цивільних організацій, насамперед, лікарень.

Ще 500 млн дол перейде під тимчасовий фінансових механізм, встановлений контактною групою по Лівії, для допомоги лівійському народові в соціальній сфері, включаючи освіту та охорону здоров'я, атакож на продовольчі потреби.

Також ООН закликала всі сторони конфлікту в Лівії зробити кроки до того, щоб уникнути актів насильства і помсти. Заклик організації пролунав у момент, коли почали з'являтися повідомлення про розправи та вбивства без суду, скоєних як повстанцями, так і силами, лояльними Муаммару Каддафі.

У четвер, 25 серпня, через п'ять днів після того, як повстанці почали штурм лівійської столиці, в Тріполі практично припинилася стрілянина.

Також лівійська опозиціонери заявили, що Муаммар Каддафі загнаний в кут. Тим часом лівійський телеканал Al-Arabia передав аудіозвернення Муаммара Каддафі.

Полковник звернувся до жителів свого рідного міста Сирта, який наразі став ціллю повстанців. Каддафі закликав розгромити опозиціонерів і "звільнити" лівійську столицю.

Читайте також:

У Тріполі виявили тіла 30 розстріляних прихильників Каддафі

У резиденції Каддафі знайшли альбом з фотографіями Кондолізи Райс

Лівійський спецназ упустив Каддафі в Тріполі

Каддафі запропонував за свою безпеку 25 тонн золота

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: