ООН розпочала розслідування вбивства Беназір Бхутто

Організація об'єднаних націй приступила до розслідування вбивства екс-прем'єра і лідера опозиції Пакистану Беназір Бхутто.

Через півтора роки після вбивства прем'єр-міністра Пакистану Беназір Бхутто ООН розпочала розслідування справи.

На думку міністра внутрішніх справ Пакистану Рехмана Маліка, за вбивством Бхутто може стояти велика міжнародна змова.

"Звичайно, в ньому брали участь люди з Пакистану або з цього регіону, але ми хочемо розкрити всю змова, оскільки вважаємо, що це було початок спроби "балканизувати" Пакистан", - зазначив Малік.

Керуватиме слідством представник Чилі при ООН Херальдо Муньос. Йому допомагатимуть колишній генеральний прокурор Індонезії Марзукі Дарусман і колишній офіцер ірландської поліції Пітер Фітцджеральд, який раніше керував слідством у справі про вбивство екс-прем'єра Лівану Рафіка Харірі.

Група ООН працюватиме в Пакистані шість місяців, після чого представить свою доповідь Генеральному секретарю.

Беназір Бхутто була убита 27 грудня 2007 року в пакистанському місті Равалпінді на мітингу своїх прихильників.

В організації вбивства звинувачують, зокрема, лідера пакистанських талібів Бейтуллу Мехсуда. Протягом останніх двох місяців армія Пакистану вела бойові дії проти талібів, якими керує Мехсуд. Але він заперечує свою причетність до вбивства Бхутто.

Колишній президент Пакистану Первез Мушарраф заявив, що Беназір Бхутто убили бойовики, пов'язані з "Аль-Каїдою". Мушарраф не звертався в ООН, а попросив британський Скотланд-ярд провести розслідування.

Британські детективи дійшли висновку, що Бхутто померла від поранення голови, яке сталося в результаті вибуху бомби. Їхні пакистанські колеги вирішили, що перед вибухом бойовик вистрілив в Бхутто, але померла вона не від кульових поранень.

Рід Бхутто - одна з найвідоміших політичних династій в світі. Батько Беназір, Зульфікар Алі Бхутто, в 1970-ті роки був прем'єр-міністром, а пізніше - президентом Пакистану.

Його уряд не контролювався армією, на відміну від більшості інших урядів в історії незалежного Пакистану після 1947 року.

Беназір Бхутто народилася в 1953 році в Карачі, здобула освіту в Гарвардському університеті в США і в Оксфордському – в Британії; вона вивчала політологію і економіку. Бхутто двічі обіймала посаду прем'єр-міністра Пакистану - з 1988-го по 1990 роки і з 1993-го по 1996-й.

Читайте також:

Літак США обстріляв похорон в Пакистані: 60 загиблих

Пакистанські війська розпочали спецоперацію проти Талібану

Генсек ООН: буде створена комісія для розслідування вбивства Бхутто

На могилу Бхутто прийшли 200 тисяч людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: