ООН розсудив Гондурас і Нікарагуа

Міжнародний суд ООН визнав в понеділок суверенітет Гондурасу над чотирма островами в Карибському морі.

Міжнародний суд ООН визнав в понеділок суверенітет Гондурасу над чотирма островами в Карибському морі: Бобел Кей, Савана Кей, Порт Роял Кей і Саут Кей.

На ці острови претендувала також Нікарагуа. Рішення суду остаточне і апеляція щодо нього неможлива. Обидві країни звернулися в 1999 році до Міжнародного суду з проханням вирішити їх суперечку про морський кордон.

В ході судового розгляду жодна з них не змогла представити інформацію про те, що Іспанія, якій раніше належали колонії Гондурас і Нікарагуа, визначила морський кордон між ними до надання їм незалежності.

В той же час, Гондурас зміг представити документи, які підтверджують, що його цивільне і кримінальне право діяли на території чотирьох вищеназваних островів, регулюючи, зокрема, питання імміграції, рибальства і будівництва.

Суд визначив також велику частину морського кордону між Нікарагуа і Гондурасом в спірному районі уздовж 15-ої паралелі. При цьому він ухвалив, що частину морського кордону, що залишився, від гирла річки Коко до закінчення встановленої судом прикордонної лінії, ці дві держави повинні визначити в ході двосторонніх переговорів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: