ООН схвалила резолюцію Росії проти героїзації нацизму

В Комітеті генасамблеї ООН з соціальних і гуманітарних питань схвалили антинацистську резолюцію Росії, в якій йде мова про неприпустимість героїзації нацизму.

Комітет Генеральної асамблеї ООН з соціальних і гуманітарних питань схвалив запропоновану Росією резолюцію про неприпустимість героїзації нацизму.

За ухвалення резолюції проголосували 118 держав, США висловилися проти, ще 55 країн, у тому числі всі держави Євросоюзу, України, Молдова і Грузія, утрималися від голосування. Співавтором резолюції виступили 30 країн.

Схвалення комітету не означає остаточного прийняття резолюції - це питання буде розглядатися в грудні на пленарному засіданні Генасамблеї. Проте, повідомляється, що в більшості випадків асамблея підтримує рішення комітету.

Резолюція про неприпустимість героїзації нацизму, зокрема, стосується прославлення бійців Waffen SS та встановлення меморіалів на їх честь. Також у ній висловлюється стурбованість випадками руйнування пам'ятників борцям з нацизмом.

Крім того, документ держави покликаний вжити ефективних заходів для припинення прославлення нацизму і його пособників і паплюження пам'яті борців з нацизмом.

Перша подібна резолюція була випущена ООН в 2005 році за ініціативою Росії. В останні роки США традиційно голосують проти неї, а країни Євросоюзу утримуються від голосування. США мотивують свій голос проти резолюції тим, що марші нацистських ветеранів є реалізацією їх права на свободу слова і зборів. Раніше позицію Сполучених Штатів піддав критиці представник Росії Григорій Лук'янцев.

У ряді прибалтійських держав разом з виступами на честь антигітлерівської коаліції проходять марші ветеранів Waffen SS. Зокрема, в 2010 році такий марш відбувся в Латвії, а в Естонії відбувся зліт ветеранів, що воювали у Другій світовій війні на боці гітлерівської Німеччини.

Читайте також:

Росія просить ООН засудити героїзацію нацизму

У Росії випустили шкільні зошити, які прославляють льотчиків Гітлера

У Німеччині хірург відмовився оперувати пацієнта через татуювання зі свастикою

У Німеччині вперше відкривається виставка, присвячена Гітлеру

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: