ООН став на захист блогерів та інтернет-журналістів

Генсек ООН стурбований обмеженням роботи інтернет-журналістів, їх самоцензури, а також тиском на блогерів.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун стурбований спробами тиску з боку урядів на Інтернет-ЗМІ і блогерів, а також виступає проти самоцензури серед журналістів.

Про це він заявив в посланні з нагоди Всесвітнього дня свободи преси, яке виголошується щорічно за рішенням Генеральної асамблеї ООН.

Теми захисту представників нової громадянської журналістики - блогерів - на такому високому міжнародному рівні торкнулися вперше.

"Я стурбований тим, що деякі уряди обмежують доступ до Інтернету і роботу Інтернет-журналістів, а також інших людей, що використовують нові засоби масової інформації. Не дивно, що блогерство розцвіло в країнах з найжорсткішими обмеженнями щодо ЗМІ", - підкреслив Пан Гі Мун.

Він зіслався на дані неурядового Комітету захисту журналістів, який знаходиться в США, за яким, блогери становлять 45% всіх співробітників ЗМІ, що знаходяться за ґратами.

"Я закликаю всі уряди поважати права цих громадянських журналістів, у яких може і не бути юридичних ресурсів або політичних зв'язків, які могли б їм допомогти знайти свободу", - відзначив генсек ООН.

Він також засудив вбивства, переслідування і залякування журналістів. "Вбивства і затримання - це лише найжахливіші способи примусити журналістів мовчати. Часто страх веде журналістів до самоцензури. Це так само неприйнятно, журналісти повинні мати нагоду виконувати свою роботу, будучи вільними від загроз і утисків", - вважає Пан Гі Мун.

Генсек вказав, що з початку років 11 журналістів були убиті при виконанні обов'язків, назвавши цю цифру "шокуюче високою".

Пан Гі Мун нагадав про статтю 19 Загальної декларації прав людини, яка свідчить, що кожна людина має право на свободу переконань і на вільне їх вираження. Це право включає свободу безперешкодно дотримуватися своїх переконань і вліьно шукати, одержувати і поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами і незалежно від державних кордонів.

У січні, нагадав генсек, в Шрі-Ланці був убитий головний редактор газети "Санді лідер" Ласанта Вікрематунге. ЮНЕСКО посмертно присудила йому Всесвітню премію свободи преси. Церемонія її вручення відбудеться 3 травня в столиці Катару Дохе.

За даними Комітету із захисту журналістів на 1 грудня 2008 року 125 співробітників ЗМІ знаходилися у в'язницях. Деякі з них позбавлені свободи вже багато років і навіть десятиліття. На три країни - Китай, Кубу і Еритрею - припадає половина всіх журналістів-в'язнів.

Читайте також:

Названі головні вороги преси в Україні

ЗМІ вганяють українців в депресію

СБУ: дивізію СС "Галичина" у Львові рекламували законно

Європа зацікавилась дотриманням прав росіян в Криму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: