ООН ухвалила резолюцію проти расизму

ООН засудила всі форми расизму, ксенофобії та прославляння нацизму.

Організація Об'єднаних Націй у середу засудила всі форми расизму, ксенофобії та прославляння нацизму, прийнявши резолюцію в Комітеті з соціальних і гуманітарних питань і питань культури.

На підтримку документу проголосували 122 держави. США виявилися єдиною країною, що голосувала "проти". Ще 52 країни утрималися.

У резолюції висловлюється "глибока стурбованість прославлянням нацистського руху, включаючи зведення пам'ятників і проведення публічних демонстрацій нацистськими організаціями", зростанням проявів расизму та неонацизму в ряді країн, а також усе більшою активністю скінхедів, мішенню яких стають люди інших рас, національностей і релігій.

Документ закликає уряди вжити ефективніших заходів для боротьби з неонацизмом у сучасному світі.

Резолюції ООН ставляться на обговорення та приймаються голосуванням усіх націй в рамках шести комітетів Генеральної асамблеї та підлягають схваленню, як правило, вже без голосування Генасамблеї.

Усі країни Європейського союзу консолідовано дистанціювалися від документу, позначивши себе такими, що "утрималися". До країн, що утрималися, долучилися Україна, Молдавія, Грузія, Сербія, Боснія і Герцеговина.

Резолюція Генасамблеї не має обов'язкової сили, проте вважається важливим політичним сигналом для лідерів держав і неурядових організацій.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: