ООН: в кризі винна корупція і жадібність

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив, що нинішня світова фінансова криза частково викликана жадібністю і корупцією.


Про це йдеться у його посланні з нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією, який, згідно з рішенням Генеральної асамблеї ООН, відзначається 9 грудня.

"Довіра до фінансової системи підірвана. Сумлінність багатьох банків поставлена під сумнів. Багато людей позбулися своїх заощаджень, які вони накопичували протягом усього свого життя", – сказав Пан Гі Мун.

Він підкреслив, що у країнах, які розвиваються, щорічно внаслідок хабарництва та інших зловживань розкрадаються або розтрачуються мільярди доларів, які вкрай необхідні цим країнам для фінансування охорони здоров`я, освіти, постачання населенню питної води і для розвитку інфраструктури.

Генеральний секретар зазначив, що ООН бореться з цими явищами. Зокрема, у грудні 2005 року ООН прийняла Конвенцію, яка має допомогти у боротьбі з корупцією як у державному, так і в приватному секторах.

Глава ООН заявив, що активно протидіяти корупції і не допускати порушення етичних норм повинні не лише уряди й фінансові установи. Він зазначив, що корупція торкається усіх, оскільки вона послаблює демократичні інститути, підриває принцип верховенства закону і дає терористам можливість фінансувати свою злочинну діяльність.

"Відзначаючи сьогодні Міжнародний день боротьби з корупцією, давайте зробимо все від нас залежне для дотримання принципу сумлінності і мобілізації сил на боротьбу з цією глобальною загрозою. Як каже гасло кампанії по боротьбі з корупцією, "від вашого "ні" залежить багато", – сказав Генсек ООН.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: