ООН: в області світових систем ядерної безпеки є прогалини

В ООН заявили, що існують серйозні проломи в тому, як суспільство і міжнародне співтовариство думає і діє стосовно до прогалин у ядерній безпеці.

Трагедія на японській АЕС "Фукусіма-1" показала, що в області світових систем ядерної безпеки існують серйозні прогалини. Про це заявив генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, відкриваючи Третю сесію Глобальної конференції зі скорочення ризиків стихійних лих.

"Трагедія на японській АЕС" Фукусіма-1 "підняла питання про майбутнє ядерної енергії і дала підстави страхам громадськості, - сказав Пан Гі Мун. - Останні події змушують думати, що існують серйозні проломи в тому, як суспільство і міжнародне співтовариство думає і діє стосовно до прогалин у ядерної безпеки".

За словами генсека ООН, "країни з просунутими системами в галузі ядерної енергії повинні гарантувати, що ядерні реактори можуть витримати різні види небезпеки - різні поєднання землетрусу, цунамі, повені та пожежі". "Ми повинні також уважно вивчити стандарти безпеки та попередження. Ми повинні також подивитися на підготовку персоналу, якість систем страхування і на незалежний контроль регулюючих органів ", - вказав Пан Гі Мун.

Він повідомив, що 22 вересня в рамках сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку пройде конференція з питань ядерної безпеки на міністерському рівні. Її метою з'явиться аналіз уроків, які треба зробити з аварії на АЕС "Фукусіма-1" і поліпшення співробітництва між країнами. У червні ці ж теми будуть обговорюватися на міністерській конференції з ядерної безпеки, яку організує у Відні Міжнародним агентством з атомної енергетики, додав Пан Гі Мун.

Всього в розпочатій сьогодні в Женеві триденної конференції беруть участь більше 2 тисяч учасників, серед яких - політики, представники державних структур та неурядових організацій, громадянського суспільства і приватних компаній.

Читайте також:

В Україні замість збагаченого урану з'явиться ядерна установка

Пакистан випробував ракету, що може нести ядерну боєголовку

Росія почала перехід на нову систему управління ядерною зброєю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: