ООН відзначає 65-річчя

24 жовтня ООН святкує ювілей з моменту набуття чинності статуту Організації, підписаний на той момент представниками 51 держави.

У неділю, 24 жовтня, Організація Об'єднаних Націй святкує день народження - 65 років тому в цей день набув чинності статут Організації, підписаний на той момент представниками 51 держави.

У посланні з цієї нагоди Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав все міжнародне співтовариство домагатися втілення в життя великої ідеї цього основоположного документа, повідомляє прес-служба Організації.

Пан Гі Мун підкреслив, що сьогодні людство стикається з проблемами поляризації та недовіри. Одночасно глава ООН відзначив, що нинішній взаємопов'язаний світ відкриває нові можливості для спільного досягнення прогресу.

"Давайте ж візьмемо на себе зобов'язання зробити ще більше для втілення в життя великої ідеї, закладеної в Статуті Організації Об'єднаних Націй", - сказав Генеральний секретар ООН.

Він підкреслив, що необхідно зробити більше для захисту людей, захоплених озброєним конфліктом, для боротьби зі зміною клімату та для запобігання ядерної катастрофи. Глава ООН також зробив акцент на важливості розширення можливостей жінок і дівчаток, боротьби з несправедливістю і безкарністю. Крім того, Пан Гі Мун нагадав про цілі в галузі розвитку, сформульованих в Декларації тисячоліття.

"У День Організації Об'єднаних Націй я висловлюю глибоку вдячність мільйонам людей у всьому світі, які щиро вірять у нашу роботу в ім'я миру, розвитку та прав людини, які поділяють наші ідеали і допомагають нам у досягненні наших цілей. Усім вам, друзі і співгромадяни світу, я кажу спасибі", - сказав він.

На сьогоднішній день країнами-членами ООН є 192 держави. Як відомо, Україна входить до півсотні країн-засновників Організації.

Читайте також:

Африканський Союз запропонував ООН організувати блокаду Сомалі

ООН вимагає від Естонії припинити расову дискримінацію росіян

ООН: людство поставило природу Землі на межу знищення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: