ООН вимагає повернути владу в Гондурасі законному президенту

Подробиці перевороту в Гондурасі: президента Мануеля Селайю викрали з його ліжка просто в піжамі.

Генеральна асамблея ООН засудила військовий переворот в Гондурасі, а також зажадала відновлення законного уряду країни. В ухваленій 30 червня резолюції ООН закликала всі країни визнавати як правителя країни тільки президента Мануеля Селайю.

Сам Селайя подякував членам Генеральної асамблеї за підтримку. Він назвав резолюцію "історичною".

"Невже ми повертаємося до часів диктатури? Невже за таку демократію ми боролися?", - запитував Селайя, висловлюючи свої аргументи в заочній суперечці з бунтівниками.

Основною причиною незадоволеності армії стало рішення президента про проведення референдуму щодо продовження його президентських повноважень.

Селайя пояснив ООН, що в такому рішенні немає нічого протизаконного. "Я мав повне право запитати думку мого народу, чи вважає за можливе він збільшення президентського терміну", - сказав він.

Президент Гондурасу виступав з трибуни асамблеї майже годину. За цей час учасники сесії кілька разів вітали його слова аплодисментами.

Зокрема, Селайя повідомив подробиці свого викрадення. Він розповів, що під час перевороту військові трохи не застрелили його в спальні, а потім насильно посадили в літак і виштовхнули вже на льотному полі в столиці Коста-Ріки просто в піжамі:

"Військові увійшли до спальні, направивши автомати мені в груди. Я тримав в руках мобільний телефон. Мені крикнули: "Кинь телефон - або ми стрілятимемо! Це військовий наказ! Кинь телефон!" Вони вирвали телефон у мене з рук. І тоді я сказав їм: "Якщо вам наказали застрелити мене - тоді стріляйте! Я вам не заважатиму, не продовжуйте мої страждання, а стріляйте. Вони скрутили мені руки і вивели".

"Мене посадили в автомобіль і через 30 хвилин я вже опинився на борту літака, а через 45 хвилин після цього я опинився в Коста-Ріці. Вони відкрили двері і виштовхнули мене на льотне поле прямо в піжамі", - зізнався Селайя.

Потім він почав говорити про свою сім'ю. "Моя дочка... Даруйте, я не можу про це говорити, я задихаюся від гніву", - сказав він і більше не повертався до цієї теми.

Нагадаємо, 28 червня військові змістили президента Гондурасу Мануеля Селайю та вивезли його до сусідньої Коста-Ріки. Пізніше в країні було обрано тимчасового виконувача обов'язків президента Роберто Мічелетті, а через масові акції протесту оголошено про введення комендантської години.

Селайя заявив, що має намір 2 липня повернутися до своєї країни. Він хоче вирішити конфлікт мирним шляхом. "Я не прихильник насильства", - підкреслив він.

Читайте також:

У Гондурасі ввели комендантську годину

Скинення президента Гондурасу засудили інші країни світу

Пораненого президента Гондурасу насильно вивезли до Коста-Ріки

Військовий заколот в Гондурасі: президента заарештували

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: