ООН вимагає від Естонії припинити расову дискримінацію росіян

Комітет ООН, що займається проблемами расової дискримінації, рекомендував Естонії максимально розширити застосування російської мови в публічному секторі.

Спеціальний комітет при ООН, що займається проблемами расової дискримінації, розкритикував політику естонської влади щодо російськомовних мешканців країни.

Відповідного листа МЗС Естонії поширило серед міністерств та низки офіційних установ країни. Експерти ООН рекомендували владі Естонії з метою зниження дискримінації запровадити двомовність та відмовитися від застосування санкцій проти громадян, які не володіють естонською.

Відповідно до звіту, представленому комітетом ООН, офіційний Таллінн робить надмірний акцент на естонській мові і без особливої необхідності застосовує мовні санкції.

Естонії рекомендовано в подальшому зважити можливість надання публічних послуг двома мовами і переглянути функції існуючої в країні мовної інспекції, яка в народі отримала назву "мовної інквізиції", і повністю відмовитися від штрафів щодо мешканців, які не володіють офіційною мовою.

Одночасно Таллінну порадили знизити мовні вимоги щодо осіб похилого віку та вихідців з Естонії, запропонувати бажаючим пройти безкоштовні курси з естонської мови, а також максимально розширити застосування російської в публічному секторі.

Міжнародне співтовариство вже неодноразово критикувало політику Талліна щодо росіян. Навесні цього року Рада Європи навіть підготував спеціальну доповідь, в якій звинуватила прибалтійську державу в расизмі.

У документі зазначалося, що зараз майже 8% населення Естонії як і раніше не можуть отримати громадянство, російськомовне населення стикається з серйозними проблемами у працевлаштуванні, а також з обмеженням своєї мови.

Утім, Міністерство освіти і науки країни не вважає, що передбачені новим Законом про мову санкції за порушення мовних вимог потребують змін. Естонська мова буде і далі залишатися єдиною державною мовою в країні.

"Проте, як виявляється з практики нагляду мовної інспекції, застосування штрафних санкцій при контролюванні дотримання Закону про мову зменшилося", - виклав позицію міністерства консультант комунікаційного бюро Міністерства освіти і науки Ассо Ладва.

Чиновник зауважив, що за допомогою заходів, які не передбачають карального характеру, мовна інспекція планує більш активно використовувати приписи з попередженням про можливе накладення грошового стягнення, щоб мотивувати установи дотримуватися вимог щодо володіння естонською мовою.

Нагадаємо, що питання двомовності зараз гостро постало в Україні. Правляча коаліція запропонувала скандальний законопроект "Про мови в Україні", який формально не робить російську мову другою державною, але надає їй право "вільного функціонування практично у всіх сферах діяльності", що рівнозначно офіційному статусу.

Це викликало протести серед опозиції та частини суспільства, поки що розгляд законопроекту відкладено на невизначений термін – принаймні, до місцевих виборів 31 жовтня.

Читайте також:

Посольство РФ: знання російської мови – корисне для всіх українців

Естонські націоналісти вимагають від Росії повернути "окуповані території"

Литва визнала свастику своєю історичною спадщиною

Винищувачі НАТО прогнали з неба над Балтією російські Су-24

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: