ООН виставила Ізраїлю рахунок на 11 мільйонів доларів

Організація підрахувала збитки, яких зазнала під час проведення Ізраїлем операції "Литий свинець" в секторі Газа.

ООН вимагає від Ізраїлю відшкодування збитків на загальну суму 11 мільйонів доларів США, заподіяних організації під час проведення ізраїльської військової операції "Литий свинець" в секторі Газа.

Після зустрічі з генсеком ООН Пан Гі Муном президент Ізраїлю Шимон Перес заявив пресі, що уряд країни взяв до розгляду претензії ООН.

За словами президента, створена спеціальна урядова комісія, яка намагатиметься врегулювати питання про компенсацію найближчим часом.

5 травня, спецкомісія ООН, що розслідувала ізраїльські авіаудари по цивільних об'єктах в Газі в січні 2009 року, опублікувала доповідь, з якої виходить, що в найбільшої шкоди власності ООН нанесли не бойовиків ХАМАСу, а дії ЦАХАЛу. Комісія встановила, що за час проведення "Литого свинцю" обстрілу піддалися дев'ять об'єктів ООН в секторі Газа.

Нагадаємо, 6 січня 2009 року в результаті обстрілу ізраїльськими танками будівлі школи "Аль-Фахора" під управлінням Організації по сприянню біженцям при ООН загинуло більше 40 людей. Також під час ізраїльської операції постраждали склади з продуктами і медикаментами. Представники ООН поширювали цю гуманітарну допомогу серед палестинців.

Перес не оскаржував обґрунтованість матеріальних претензій ООН, проте заявив, що його не влаштовує загальна тональність доповіді ООН. У доповіді, зокрема, командування ЦАХАЛу звинувачується в злочинній недбалості та безрозсудності, які й призвели до великої кількості жертв серед мирного населення.

Також в доповіді Ізраїлю рекомендується "принести вибачення" за ведення бойових дій в Газі. На думку Переса, комісія перевищила свій мандат і оцінила весь хід військової операції в секторі Газа, а не лише заподіяні ООН збитки. "Це огидно", - відзначив Перес.

Читайте також:

Ізраїль бомбардує сектор Газа у відповідь на палестинські обстріли

Хамас припинив обстрілювати Ізраїль

Британська авіакомпанія не нанесла на мапи Ізраїль

Ізраїль завдав авіаудару по сектору Газа

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: