ООН визнала і ЦАХАЛ, і ХАМАС винними у військових злочинах у Газі

Правозахисники ООН затвердили доповідь, в якій однакову ступінь провини за військові злочини покладено на бойовиків та ізраїльських військових. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Рада ООН з прав людини схвалив доповідь незалежних експертів, у якій зібрані докази серйозних порушень норм міжнародного гуманітарного права в секторі Газа минулої зими, скоєних як бойовиками ХАМАС, так і ізраїльськими військовими.

Документ відправлено на розгляд Ради Безпеки, де вирішать, чи варто передавати справу в міжнародний кримінальний суд і пред'являти офіційні звинувачення.
Доповідь була представлена в РПЛ 16 вересня головою місії з розслідування фактів, південноафриканським юристом Річардом Голдстоуні.

Члени комісії дійшли висновку про те, що дії Ізраїлю та палестинських угруповань можна кваліфікувати як військові злочини і, можливо, навіть як злочину проти людства. Наведені в документі докази засновані на опитуванні 188 осіб, вивченні 10 тисяч різного роду документів і перегляді 1200 фотографій та 30 відеозаписів.

РПЛ рекомендував Генеральній Асамблеї ООН розглянути доповідь комісії Голдстоуні "в ході основної частини 64-ї сесії", а генеральному секретареві організації - представити на розгляд 13-ї сесії РПЛ в березні 2010 року звіт про виконання рекомендацій, що містяться в доповіді.

На думку Голдстоуні, військові злочини і навіть злочини проти людства під час зимової війни в Газі чинили не тільки палестинські бойовики, а й солдати ЦАХАЛу. І потрібно провести нове ретельне розслідування, щоб встановити конкретних винних.

Ізраїль - і його найближчий союзник США, у якого в Раді Безпеки ООН є право вето - вже назвали документ "несправедливим".

Нагадаємо також, що МЗС Ізраїлю зажадав пояснень від Туреччини піля того, як турецький державний телеканал TRT1 розпочав показ антиізраїльського серіалу про "подвиги палестинського опору" і про "ізраїльську агресію в секторі Гази" в 2008 році. У фільмі солдати ізраїльської армії ЦАХАЛ зображені як безжальні убивці.

Читайте також:

ХАМАС відмовився підписувати угоду про перемир'я з ФАТХ

Між Ізраїлем та Туреччиною розгорівся скандал через серіал про війну в Газі

Ізраїльський наступ на сектор Газа коштував 4 млрд доларів

В секторі Газа підірвали весілля: понад 60 постраждалих

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: