ООН визнала "неймовірну жорстокість" Ізраїлю щодо Флотилії свободи

Рада з прав людини ООН ухвалила резолюцію, яка засуджує напад Ізраїлю на Флотилію свободи. Проти проголосували лише Сполучені Штати.

Рада з прав людини ООН ухвалила резолюцію, яка засуджує напад Ізраїлю на Флотилію свободи. Також ООН затвердила звіт експертів про розслідування інциденту, який дозволяє висунути звинувачення проти Ізраїлю.

Резолюція, запропонована Організацією Ісламська Конференція (ОІК) від імені 57 країн, була схвалена 30 голосами "за" і одним "проти" (США),15 утрималися.

У документі висловлено жаль, що Ізраїль відмовився від співпраці у розслідуванні справи і міститься заклик до Ради з прав людини затвердити результати звіту незалежних експертів про розслідування інциденту.

У свою чергу в доповіді експерти ООН дійшли висновку, що є реальні докази для звинувачення Ізраїлю в "умисному вбивстві, тортурах і нелюдського поводженні, а також навмисному заподіянні тяжкої шкоди здоров'ю".

Згідно з документом, дії Ізраїлю щодо Флотилії свободи визнані "непропорційними", що демонструють "рівень неймовірної жорстокості".

У ніч на 31 травня ВМС Ізраїлю перехопили в Середземному морі Флотилію свободи, що йшла на прорив блокади сектора Газа з вантажем гуманітарної допомоги та з делегацією правозахисників.

Під час операції загинули дев'ять учасників плавання - громадян Туреччини, десятки були поранені, сотні опинилися за ґратами і пізніше були депортовані.

Поранення отримали також семеро ізраїльських "командос", що зіткнулися із запеклим опором пропалестинських активістів.

Турецька влада зажадала вибачень і компенсації одразу після інциденту, Тель-Авів відмовився задовольнити вимоги Анкари, незважаючи на турецькі загрози розірвати дипломатичні відносини.

Читайте також:

Ізраїльський солдат розграбував судно з "Флотилії свободи"

Ізраїль відмовився вибачатися перед Туреччиною за "Флотилію свободи"

При атаці "Флотилії свободи" було застосовано загадкову зброю

Сирія: Ізраїль поставив Близький Схід на порозі війни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: