ООН визнала російський аналог НАТО

Генеральні секретарі ООН та ОДКБ підпишуть декларацію про співпрацю, що зробить ОДКБ рівноправною організацією з НАТО.

Генеральні секретарі Організації об'єднаних націй та Організації договору про колективну безпеку Пан Гі Мун та Микола Бордюжа збираються підписати декларацію про співпрацю, яка стане доказом високої оцінки ОДКБ світовим співтовариством.

Аналогічний документ раніше був підписаний ООН і НАТО. Таким чином, ОДКБ і НАТО визнаються рівноправними альтернативними організаціями.

Микола Борюджа напередодні повідомив, що робота над спільним документом закінчена і підписання заплановано на четвер 18 березня. У цей день генсек ООН Пан Гі Мун приїжджає до Москви з офіційним візитом.

Глава ОДКБ уточнив, що документ, готовий до підписання, є не меморандумом, а декларацією, "але його дух і буква відповідають нашому первинному задуму". З меморандуму, проект якого ще восени минулого року був направлений в Нью-Йорк на розгляд в ООН, в підсумкову декларацію дійсно увійшли багато пунктів про співробітництво.

Так, метою спільної роботи двох організацій має стати їхній внесок "у вирішення виникаючих викликів та усунення загроз, що постають перед міжнародною спільнотою".

Передбачається, що співпраця буде здійснюватися у сфері запобігання та врегулювання конфліктів, боротьби з тероризмом, боротьби з транснаціональною злочинністю, незаконної торгівлі зброєю.

Однак у деякі формулювання початкового документа були внесені уточнення. Колишня фраза про "протидію глобальним викликам і загрозам" в декларації з'явиться до доповнення, згідно з яким в рамках співпраці буде враховуватися мандат і сфера компетенції, а також взаємні можливості "на користь координації міжнародних зусиль з вирішення глобальних викликів і усунення глобальних загроз".

Одним з головних напрямків спільної роботи двох організацій у Москві вважають Афганістан. Крім того, саме дії по зміцненню стабільності в цій країні можуть стати першою точкою зіткнення ОДКБ і НАТО під егідою ООН, заявив постпред РФ при Північноатлантичному альянсі Дмитро Рогозін.

Підписання декларації в Москві вважають великим досягненням у справі визнання ОДКБ світовим співтовариством. Документ "має одночасно і практичне, і політичне значення", впевнений постпред РФ при ООН Віталій Чуркін.

Нагадаємо, що в 2008 році підписання аналогічного документа між НАТО і ООН викликало різку критику з боку Москви. Російських дипломатів здивувало, що угода була укладена таємно.

Читайте також:

ОДКБ попросила собі статус НАТО

Росія створює в Центральній Азії аналог НАТО

Лукашенко підписав угоду про створення колективних сил ОДКБ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: