ООН введе миротворців до Західного Судану

Радбез ООН схвалив рішення про введення спільного з Африканським союзом миротворчого контингенту до провінції Дарфур на заході Судану.

Дарфур
Lenta.ru
Збройне протистояння у Дарфурі триває з 2003 року.
Рада безпеки ООН схвалила розміщення спільного миротворчого контингенту ООН і Африканського Союзу чисельністю в 26 тисяч людей у суданській провінції Дарфур.
 
Миротворці мають замінити семитисячний миротворчий контингент Африканського Союзу, який зараз розміщено в провінції. На думку світової спільноти, він не зміг впоратися з конфліктом. 

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун назвав розміщення миротворчих сил в Дарфурі "історичною та безпрецедентною операцією", яка дасть "ясний і могутній знак допомоги" жителям провінції. 

Пан Гі Мун
Архів
Генсек ООН позитивно оцінив введення миротворців до Судану. (Фото: un.org)
Конфлікт на заході Судану триває з лютого 2003 року. В результаті безперервного внутрішнього протистояння між африканцями та арабами в провінції Дарфур вже загинули, за різними даними, від 200 до 400 тисяч людей, 2 мільйони були вимушені залишити свої будинки. Крім того, 4 мільйони людей не мають їжі та змушені розраховувати тільки на гуманітарну допомогу.
 
Офіційний Хартум виступає проти введення іноземних військових на захід Судану.
 
Великобританія та інші країни Заходу обвинувачують суданське керівництво на чолі з президентом Омаром Хасаном аль-Баширом в знехтуванні вимогами міжнародного співтовариства щодо припинення насильства шляхом встановлення контролю за трафіком зброї та роззброєння нелегальних арабських формувань. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: