ООН закликала терміново зібрати для Киргизії 71 млн дол

ООН має намір терміново надати Киргизія гуманітарну допомогу і тому закликала зібрати в терміновому порядку 71 млн. дол.

ООН закликала терміново зібрати для Киргизії, що постраждала від заворушень, 71 мільйон доларів гуманітарної допомоги. Про це заявив генеральний секретар ООН Пан Гі Мун в штаб-квартирі організації в Нью-Йорку.

"На даний момент Управління ООН з координації гуманітарних питань під керівництвом заступника генсека Джона Холмса оголошує про екстрений призов зібрати для Киргизії 71 мільйон доларів", - сказав генсек ООН.

Він також додав, що наступного тижня ООН оголосить суму, яку необхідно негайно зібрати для допомоги сусідньому Узбекистану, на територію якого втікли від заворушень майже 100 тисяч людей, головним чином етнічних узбеків.

За оцінкою Пан Гі Муна, "наразі ситуація на півдні Киргизії, зокрема в місті Ош, стала спокійніше - і це надихає оптимізмом". Генсек також закликав "не розслаблятися і проявити максимум обережності з тим, щоб не допустити поновлення насильства".

За словами Пан Гі Муна, надання гуманітарної допомоги постраждалим, біженцям, внутрішньо переміщеним особам є пріоритетом.

Він повідомив, що підтримує зв'язок з усіма зацікавленими сторонами в регіоні, включаючи сусідні з Киргизією держави і регіональні організації.

"Я перебуваю в постійному контакті з главою тимчасового уряду Киргизії Розою Отунбаєвою, президентом Узбекистану Ісламом Карімовим і багатьма іншими, з метою пошуку шляхів недопущення відновлення насильства, яке призводить до загибелі людей, а також з метою координації гуманіатрного сприяння. Я також постійно контактую з такими регіональними організаціями, як ОБСЄ, ОДКБ, ШОС і ЄС, а також з Російською Федерацією та Сполученими Штататмі ", - сказав генсек.

Пан Гі Мун розповів, що коли два дні тому розмовляв з Ісламом Карімовим, той "попередив, що можливостей Узбекистану з розміщення біженців з Киргизії та забезпечення їх харчуванням вистачить лише на три-чотири дні".

"Почувши це, я одразу ж звернувся до Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, яке в терміновому порядку доставило 200 тонн продуктів в Узбекистан в місця розміщення біженців", - сказав генсек ООН.

Нагадаємо, на півдні Киргизії 11 червня почалися кровопролитні зіткнення на міжнаціональному грунті. Тільки за офіційними даними загинуло близько 200 осіб. Влада визнає, що загиблих може виявитися набагато більше.

Читайте також:

Отунбаєва: кількість загиблих в Киргизії перевищує дані в 10 разів

Сотні біженців повернулися до Киргизії

ООН нарахувала 400 тисяч киргизьких біженців

Мародери спалили 70% південної столиці Киргизії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: