ООН закрила своє представництво на Шрі-Ланці

ООН ухвалила рішення закрити своє представництво в Коломбо у зв'язку з результатом акцій протесту, які почалися після розслідування причини загибелі мирних мешканців.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун у четвер, 8 липня, відкликав представника організації на Шрі-Ланці та закрив своє представництво в Коломбо.

ООН ухвалила таке рішення у зв'язку з результатом акцій протесту в Коломбо, які почалися після розслідування причини загибелі мирних мешканців під час бойових дій проти угрупування Тигри звільнення Таміл Ілама.

"Генеральний секретар вважає неприйнятною нездатність влади Шрі-Ланки забезпечити нормальну роботу представництва ООН в Коломбо, яка стала неможливою через некеровані акції протесту, організовані міністром уряду країни", - заявив представник Пан Гі Муна.

У четвер, 8 липня, безстрокове голодування біля будівлі представництва ООН почав міністр цивільного будівництва Шрі-Ланки Вімал Віраванса. Він вимагає припинити втручання у внутрішні справи країни і розформувати комісію з військових злочинів. Раніше демонстранти блокували в будівлі представництва ООН 125 співробітників організації.

Громадянська війна на Шрі-Ланці триває з 1983 року і забрала життя, щонайменше, 80 тисяч людей. У 1999 році бойовикам ТЗТІ вдалося взяти під контроль близько третини території Шрі-Ланки.

На початку 2009 року армія країни розпочала масштабний наступ на позиції тамілів і за кілька місяців змогла відтіснити їх на північ. Як стало відомо, щонайменше, 378 мирних мешканців загинули під час боїв з сепаратистами у 2009 році.

18 травня 2009 стало відомо, що військова операція проти повстанського руху Тигри звільнення Таміл Ілама (ТЗТІ) завершена. Пізніше, 5 серпня, в Малайзії було заарештовано і передано ланкійській владі нового лідера Тигрів визволення Таміл Ілама Сельвараджаха Патманатана.

Читайте також:

ООН створила агентство для захисту жінок

Совбез ООН ввел санкции против Ирана

Согласована новая резолюция Совбеза ООН по Ирану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: