ООН запропонувала переглянути визначення "батьківства"

У сучасному суспільстві чоловіки все більш схильні проживати окремо від власних дітей і виховувати дітей своїх подруг чи нових дружин.

Визначення батьківства в сучасному суспільстві потребує перегляду. Такий висновок міститься в доповіді про роль чоловіків у сім'ї та сімейній політиці у мінливому світі, підготовленій ООН.

У дослідженні підкреслюється, що так зване соціальне батьківство набуває більшого значення, ніж батьківство біологічне. У сучасному світі чоловіки все більш схильні проживати окремо від власних дітей і мати дітей поза шлюбом.

Співавтор доповіді професор Маргарет О'Брайен заявила журналістам, що батьківство для чоловіків зараз є системою взаємин з дітьми - як тими, біологічними батьками яких вони є, так і дітьми своїх дружин і подруг від інших партнерів.

Дослідниця вважає, що роль батька фактично лягає на плечі різних дорослих чоловіків, які оточують дитину: дідусів, прийомних батьків, старших братів, кузенів та інших людей. Будь-хто з родичів або старших чоловіків з найближчого оточення може бути основним джерелом чоловічої "батьківської" підтримки для дитини.

"За рамками запліднення батьківство є соціальним формуванням", - сказала О'Брайен.

Керівник британського Інституту питань батьківства Роб Вільямс розкритикував доповідь ООН. Він визнав, що в сучасному суспільстві чоловіки можуть виконувати роль батька щодо прийомних дітей, але підкреслив, що обізнаність дитини про те, хто його біологічний батько, зберігає ключове значення.

За даними статистики, у Великобританії 86% сімей, де діти проживають з мачухою чи вітчимом, були створені біологічною матір'ю дітей з іншим чоловіком. Лише в 11% розлучених сімей турбота про дітей розподіляється між батьками порівну.

До речі, в Україні чоловіка лише нещодавно було визнано "близьким родичем". Раніше "близькими родичами", згідно з Кримінально-процесуальним кодексом, визнавалися батьки, діти, брати, сестри, онуки і дружина.

Читайте також:

Українських сиріт дозволять всиновлювати геям та лесбіянкам

Держдеп США заборонив називати батьків "мамою" і "татом"

На Донеччині чоловік втік від дружини, яка народила трійню

Священик склав список чоловіків, які не підходять для шлюбу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: