ООН засудила героїзацію нацизму та знесення пам'ятників радянським воїнам

Під час схвалення резолюції Генасамблеї ООН про недопустимість героїзації нацистського руху Україна утрималася.

Генеральна асамблея ООН ухвалила російський проект резолюції, яка засуджує героїзацію нацизму та паплюження пам'ятників борців із фашистами.

На підтримку документу виступили 127 делегацій. Утрималися 54, серед яких – країни Євросоюзу, Естонія, Латвія, Україна. Проти традиційно виступили Сполучені Штати. Вашингтон не підтримує резолюцію, яка щорічно схвалюється з 2005 року, мотивуючи це тим, що вона суперечить принципам свободи висловлювання думок.

Резолюція спрямована проти відродження сучасних форм расизму. У документі висловлюється заклопотаність "безперервними спробами спаплюження або руйнування пам'ятників, споруджених на згадку про тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни".

Крім того, ООН підтримала законодавчу заборону "будь-якого виступу на користь національної, расової або релігійної ненависті, що є підбурюванням до дискримінації, ворожнечі і насильства".

"Поширення ідей, заснованих на расовій перевазі або ненависті, і акти насильства або підбурювання до здійснення таких актів повинні бути оголошені злочином, який каратиметься за законом", - йдеться у резолюції.

При цьому "такого роду заборони узгоджуються з правом на свободу думок та їх вільне висловлення", впевнена Генасамблея.

Співавторами резолюції разом з Росією стали ще 24 держави, зокрема, Білорусь, Казахстан, Киргизія, Куба, Венесуела, Нікарагуа, Болівія, Ірак, ПАР та інші.

Росія раніше неодноразово виступала з різкою критикою політики і дій влади низки країн, зокрема, і України, де радикальні націоналісти вимагають визнати героями бійців СС "Галичина", про дії вояків СС видають книжки та святкуються їхні ювілеї. На думку націоналістів, "подвиг дивізії "Галичина" має стати прикладом для наслідування в української молоді".

Читайте також:

Ющенко готовий дати Бандері Героя України

Україна не підтримала резолюцію ООН, яка засуджує героїзацію нацизму

До дня народження Саакашвілі підірвуть пам'ятник радянським воїнам

З воріт Освенцима вкрали знамените гасло Arbeit macht frei

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: