ООН засудила прославлення нацизму в колишньому СРСР

Генасамблея ООН з ініціативи РФ прийняла резолюцію щодо неприпустимості певних видів практики, які сприяють ескалації расизму на території колишніх республік СРСР.

Конференція ООН
AFP
Конференція ООН. Архівне фото
Генеральна асамблея ООН закликала держави боротися з героїзацією нацизму, включаючи легіонерів "Ваффен СС", а також зі спробами паплюження або руйнування пам'ятників тим, хто боровся проти фашистів у роки Другої світової війни.

Про це йдеться в прийнятій 21 грудня з ініціативи Росії резолюції Генасамблеї.

Резолюція "Неприпустимість певних видів практики, які сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язані з ними нетерпимості" отримала підтримку 129 країн.

Аналогічні резолюції по російським проектам головний дорадчий орган ООН приймає на кожній сесії, починаючи з 2005 року. Необхідність розробки таких документів пояснюється потуранням, а часом і підтримкою влади низки колишніх радянських республік парадів ветеранів СС, визнання героями тих, хто воював на стороні Гітлера, знесення пам'ятників борцям з нацизмом.

У цьому році резолюція вперше звертає увагу на неприпустимість використання інтернету для прославлення нацизму, пропаганди расистських і ксенофобських ідей.

"Генеральна асамблея висловлює глибоку заклопотаність з приводу прославляння нацистського руху і колишніх членів організації "Ваффен СС", в тому числі шляхом спорудження пам'ятників і меморіалів і проведення публічних демонстрацій в цілях прославляння нацистського минулого, нацистського руху і неонацизму, а також за допомогою оголошення або спроб оголосити таких членів і тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції і співпрацював з нацистським рухом, учасниками національно-визвольних рухів", - говориться в резолюції.

Крім того, Генасамблея ООН стурбована "безперервними спробами паплюження або руйнування пам'ятників, споруджених у пам'ять про тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни, а також незаконної ексгумації або перенесення останків таких осіб", і в цьому зв'язку закликає всі держави виконувати свої міжнародні зобов'язання щодо недопущення таких дій.

Зазначимо, Росія раніше неодноразово виступала з різкою критикою політики й дій влади низки країн, в тому числі, Естонії, Латвії та України, за прославляння пособників нацизму, а також за знищення пам'ятників радянським воїнам-визволителям.

Читайте також:

У Росії випустили шкільні зошити, які прославляють льотчиків Гітлера

У Німеччині хірург відмовився оперувати пацієнта через татуювання зі свастикою

У Латвії підтримали лікаря, який відмовився лікувати російськомовних

Депутата вигнали з Європарламенту за нацистські гасла

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: