ООН засудила висилку циган із Франції

Експерти Комітету з расової дискримінації ООН стурбовані тим, що декого з сотень висланих циган не поінформували належним чином про їхні права і дехто не був повністю згодний з рішенням влади.

Керівництво верховної комісії ООН із прав людини засудило дії французької влади стосовно циган і закликало уряд країни докласти всіх зусиль для їх інтеграції, замість депортації їх до Східної Європи.

Експерти Комітету з расової дискримінації ООН стурбовані тим, що декого з сотень висланих циган не поінформували належним чином про їхні права і дехто не був повністю згодний з рішенням влади. Крім того в ООН висловили стурбованість зростанням випадків прояву насильства щодо циган у Франції.

Комітет не став вимагати від Франції припинення висилки циган, проте він закликає "уникнути групової репатріації та шукати довгострокові рішення для того, щоб вирішити проблему циган на основі повної поваги до їхніх прав".

Напередодні президент Франції Ніколя Саркозі заявив, що висилка циган не суперечить нормам європейського права, оскільки цигани перебували на території країни понад три місяці і не працювали.

Нагадаємо, 19 серпня Франція розпочала висилку до Румунії циган, які жили на території країни нелегально. Усього французька влада планує депортувати близько 700 циган. Ті з них, хто погодився залишити Францію добровільно, отримають компенсацію в 300 євро.

Висилка супроводжується руйнуванням нелегальних поселень, в яких мешкали цигани. На цей час закрито понад 50 таких поселень, протягом наступних місяців планується зруйнувати ще близько 250.

Читайте також:

Франція продовжить висилку циган

Франція вислала другу групу циган

Франція почала депортацію циганів до Румунії та Болгарії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: