ООН згортає рятувально-пошукові роботи на Гаїті

Місія переходить до наступного етапу роботи - фази початкового відновлення країни. Першим кроком будуть розчищення країни від завалів та відновлення інфраструктури.

ООН припиняє пошуково-рятувальні роботи на Гаїті та переходить до фази початкового відновлення країни.

Про це заявив генеральний секретар ООН Пан Гі Мун після зустрічі зі спеціальним посланцем ООН з Гаїті, екс-президентом США Біллом Клінтоном.

Першим кроком ООН у відновленні Гаїті буде "залучення мешканців Гаїті до робіт з розбору завалів, розчищення вулиць, а також відновлення зруйнованої інфраструктури країни", зазначив Пан Гі Мун.

"Коли я був на Гаїті, люди просили забезпечити їх водою, продуктами харчування і наметами, а також кращим майбутнім, пов'язаних, в тому числі, з постійною роботою", - відзначив він.

Найнятим Об'єднаними Націями на роботу Гаїті буде виплачуватися 5 доларів на годину. Цю ініціативу підтримує Білл Клінтон, який "докладе всіх зусиль для залучення необхідних коштів для її реалізації", зазначив генсек ООН.

Найближчим часом зусилля міжнародного співтовариства будуть зосереджені на трьох напрямках: доставка і розподіл товарів гуманітарної допомоги, забезпечення безпеки та стабільності й відновлення зруйнованих будівель і економіки країни в цілому.

Програма розвитку ООН (ПРООН) вже привернула до реалізації таких проектів у Гаїті близько 500 місцевих мешканців, що постраждали в результаті руйнівного землетрусу. До кінця тижня ПРООН має намір працевлаштувати понад тисячу осіб. За словами Пан Гі Муна, ПРООН запросила у донорів на ці цілі 41 млн доларів.

У свою чергу Білл Клінтон підкреслив, що гаїтяни "мають бути активно залучені до зусиль з розвитку своєї країни". "Це дійсно важливо, щоб люди, особливо молоді, були залучені до справи, і багато хто в Гаїті хочуть брати участь у відновленні своєї країни", - заявив колишній президент США.

Він також розповів про свої плани щодо залучення інвесторів у Гаїті, де за його словами, необхідно буде будувати нові і стійкі до підземних поштовхів будівлі.

Пан Гі Мун повідомив також , що 25 січня в Монреалі відбудеться міністерська зустріч донорів Гаїті. Участь у ній візьмуть Заступник генсека ООН з гуманітарних питань Джон Холмс і адміністратор ПРООН Елен Кларк.

Як відомо, землетрус магнітудою 7,0 стався біля узбережжя Гаїті 12 січня. Точна кількість загиблих досі невідома, за різними даними, жертвами трагедії могли стати до 200 тисяч осіб.

Близько 3 мільйонів залишилися без даху над головою. Влада Гаїті офіційно підтвердила загибель 75 тисяч осіб.

20 січня на Гаїті стався новий землетрус магнітудою 6,1, а 22 січня - ще один землетрус, магнітудою 5,9 бала.

Допомогу Гаїті надали десятки країн світу. США, Євросоюз, ООН і Світовий банк виділили Гаїті в цілому більш ніж півмільярда доларів на ліквідацію наслідків землетрусу. Ще близько 268,5 мільйона доларів Гаїті надали уряди інших країн, а також приватні компанії та організації.

Для запобігання мародерства на Гаїті скерували додатковий контингент ООН в кількості двох тисяч військовослужбовців і півтора тисячі поліцейських.

Водночас, президент Венесуели Уго Чавес звинуватив США в тому, що вони хочуть скористатися трагедією на Гаїті, щоб окупувати острів.

Читайте також:

На Гаїті стався ще один землетрус

США направляють 4 тис. солдатів на допомогу Гаїті

Троє врятованих на Гаїті українців повернулися на батьківщину

Чавес: землетрус на Гаїті влаштували військові США

ВідеоРуйнівний землетрус на Гаїті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: