ООН звинуватила Білорусь у постачанні зброї для громадянської війни в Африці

Генсек ООН Пан Гі Мун заявив, що Мінськ порушив збройове ембарго щодо Кот-д'Івуара і направив три бойові вертольоти невизнаному президенту країни.

Генсек ООН Пан Гі Мун звинуватив Білорусь в незаконному постачанні бойових вертольотів до африканської республіки Кот-д'Івуар, яка фактично перебуває на межі громадянської війни.

За даними ООН, Мінськ порушив збройове ембарго (запроваджене щодо цієї країни ще у 2004 році) і відправив до Ямусукро (столиці Кот-д'Івуар) три бойові вертольоти, призначені для підрозділів, лояльних до невизнаного міжнародною спільнотою президента країни Лорана Гбагбо.

З якого джерела отримана ця інформація, не повідомляється.

Як відомо, на останніх президентських виборах у Кот-д'Івуарі, за даними ЦВК, переміг Алассан Уаттара. Однак Конституційний рада фактично присудила перемогу чинному президенту Лорану Гбагбо.

І Уаттара, і Гбагбо оголосили себе президентами, кожен склав свою присягу і сформував власний уряд. Генеральна асамблея ООН формально визнала легітимність влади Уаттара.

Як повідомив офіс Пан Гі Муна, постачання військової техніки і майна силам, які підтримують Гбагбо, є "серйозним порушенням ембарго, запровадженим щодо Кот-д'Івуара, що діє з 2004 року".

"Порушення було негайно винесено на розгляд комітету Ради безпеки, який відповідає за застосування санкцій", - заявив Пан Гі Мун і закликав до скликання екстреної зустрічі РБ ООН з цього питання.

Глава ООН зажадав від миротворців у Кот-д'Івуарі (серед яких, зауважимо, є й українці) "пильно стежити за ситуацією і вжити всіх необхідних заходів у межах наявного мандата, спрямованих на те, щоб забезпечити неможливість використання доставленого устаткування".

До речі, нещодавно у ЗМІ також були поширені чутки про те, що у збройних зіткненнях в Лівії беруть участь білоруські найманці. МЗС Білорусі уже виступив про офіційним спростуванням, заявивши, що ця інформація не відповідає дійсності.

Читайте також:

Українських військових відправили у Кот-д'Івуар

Політична криза поставила Кот-д'Івуар на межу геноциду

У розправі над лівійцями беруть участь найманці зі Східної Європи

Іранські ЗМІ: Білорусь озброїла Тегеран ракетами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: