ООН звинуватила  режим Каддафі і лівійських повстанців у військових злочинах

Спеціальна комісія, створена радою з прав людини при ООН, провела розслідування військових злочинів, скоєних на території Лівії.

У ході розслідування, проведеного під егідою ООН, з'ясувалося, що й режим Муаммара Каддафі, і повстанці, які протистоять йому, здійснювали військові злочини на території Лівії. До такого висновку дійшла спеціальна комісія, створена радою з прав людини при ООН.

Представники комісії заявили, що в ході збройного протистояння в Лівії урядові війська і сили опозиції чинили злочини проти людства і військові злочини.

При цьому характер злочинів і приблизне число жертв громадянської війни в Лівії за версією комісії ООН не вказуються.

Водночас, комісія зазначила, що повідомлень про порушення з боку опозиційних режиму Каддафі сил надходило менше, проте ці дії тим не менше кваліфікуються як військові злочини.

Експерти ООН закликали обидві сторони лівійського конфлікту до прозорого і вичерпного розслідування і приведення до відповідальності винних осіб.

Відзначимо, що висновки фахівців ООН грунтуються на опитуваннях 350 осіб як з боку уряду Лівії, так і з боку бунтівників, а також громадян держав, які межують з Лівією.

Розслідування щодо лояльних Каддафі сил було розпочато ООН в лютому 2011 року після повідомлень про те, що урядові війська і військово-повітряні сили відкрили вогонь по неозброєним опозиціонерам.

Нагадаємо, громадянська війна в Лівії почалася після того, як на сході країни виник паралельний уряд, який назвав себе Національною перехідною радою, а лівійський лідер відмовився йти у відставку. Повстанські сили складаються в основному з недосвідчених і погано озброєних бійців.

19 березня по ініціативою Великобританії, США і Франції в Лівії почалася військова операція західних країн, в ході якої були знищені сотні одиниць бойової техніки і складів з боєприпасами.

Читайте также:

Саркозі звинуватили у злочинах проти людяності в Лівії

Експерти ООН в Лівії перевіряють факти порушення прав людини

Уряд Лівії: внаслідок авіаударів НАТО постраждали п'ять тисяч цивільних

Президент ПАР повідомив про готовність Каддафі до переговорів

Обама пообіцяв придушити режим Каддафі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: