Опальному президенту Гондурасу вирішили повернути владу

Лідер путчистів Гондурасу готовий передати владу опальному президенту, про що і повідомив Селайю через своїх парламентарів. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Виконуючий обов'язки голови "уряду де-факто" Гондурасу Роберто Мічелетті оголосив про підписання угоди зі скинутим лідером Мануелем Селайя про відновлення останнього на посаді глави держави.

"Я уповноважив представників моєї групи підписати угоду, яка позначила б початок кінця політичної кризи країни", - заявив у четвер Мічелетті на прес-конференції.

"Що стосується самого спірного питання в угоді - можливого повернення Селайя на пост президента - то цей пункт буде включений до нього", - підкреслив лідер путчистів.

Скинутий президент Гондурасу також підтвердив факт підписання угоди з Мічелетті. "Завтра настане день підписання плану з відновлення демократії в країні", - завив в четвер увечері Селайя.

Згідно з досягнутими домовленостями, сторони зобов'язуються відновити Селайя на посаді президента, сформувати коаліційний уряд, а також провести вибори глави держави 29 листопада поточного року. Угода, укладена політичними силами Гондурасу, має отримати схвалення Конгресу.

Відзначимо, що досягнення угоди між путчистами і Селайя передували вбивство племінника лідера путчистів Роберто Мічелетті і викрадення батька заступник міністра оборони "уряду де-факто".

Державний переворот в Гондурасі стався 28 червня після того, як президент Селайя відправив у відставку вище військове керівництво, яке відмовилася забезпечувати проведення референдуму. Верховний суд країни визнав звільнення військових і проведення референдуму незаконним і 26 червня видав ордер на арешт президента. Селайя був заарештований урядовими військами і висланий в Коста-Ріку, а також звинувачений в корупції і порушенні конституції, його місце зайняв спікер Конгресу Роберто Мічелетті.

21 вересня повалений президент повернувся на батьківщину і, сховавшись у посольстві Бразилії в Тегусігальпі, заявив про готовність почати переговори з тимчасовим керівництвом країни. Згодом протиборчі сторони кілька разів оголошували про успішному завершенні переговорів, проте кожного разу переговорний процес закінчувався невдачею. 

Читайте також:

Переговори з регулювання ситуації в Гондурасі знову провалилися

Мешканцям Гондурасу повернули конституційні права

У зіткненнях з поліцією Гондураса загинули 10 прихильників президента

Скинутий президент Гондурасу повернувся на батьківщину

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: