Операція НАТО у Лівії: без США в західних країн замало літаків

Франція виділила на ведення операції в Лівії 33 літаки, що було другим показником після США, які, нагадаємо, кілька днів тому оголосили про вихід з операції.

Для продовження операції по введенню безпольотної зони над Лівією НАТО необхідно більше бойових літаків від країн, що входять в міжнародну коаліцію. Про це пише The Guardian з посиланням на джерело у Альянсу.

За словами джерела, незабаром НАТО знадобиться більше "ударних можливостей".

Наразі Франція виділила на ведення операції в Лівії 33 літаки, що було другим показником після США, які, нагадаємо, кілька днів тому оголосили про вихід з операції.

Великобританія виділила лише 17 літаків, проте недавно глава британського уряду Девід Кемерон заявив про намір відправити до Лівії ще кілька літаків Tornado.

4 квітня, літаки країн НАТО, що беруть участь в операції Об'єднаний захисник у Лівії, здійснили 150 вильотів, у тому числі 58 бойових. Всього з 31 березня, тобто з моменту переходу операції коаліції під командування НАТО, був здійснений 851 виліт, у тому числі 334 - в рамках забезпечення безпольотної зони над Лівією.

Що стосується контролю за виконанням ембарго на поставки зброї до Лівії, патрулювання в центральному Середземномор'ї ведуть 18 військових кораблів НАТО. З моменту початку операції військами Альянсу були зупинені для встановлення напрямку і характеру вантажу 76 суден, у тому числі 28 - у понеділок, 4 квітня. При цьому висадку на борт судів здійснювалася лише двічі, останній раз - вчора.

Нагадаємо, за інформацією Альянсу, знищено вже третину військового потенціалу Лівії.

Читайте також:

Літаки НАТО відновили бомбардування лівійських військ

У війні проти Каддафі застосували кібернетичну зброю

Британія планує бомбити Лівію ще мінімум півроку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: