Опівночі Велика Британія офіційно розпочне вихід з ЄС: чого очікувати від Брекзиту та як він вплине на Україну

Опівночі Велика Британія офіційно розпочне вихід з ЄС: чого очікувати від Брекзиту та як він вплине на Україну

Associated Press

Країна була членом Євросоюзу 47 років.

На порозі Брекзиту. Опівночі Велика Британія офіційно розпочне процедуру виходу зі складу Євросоюзу після 47 років членства. Такий крок уже давно охрестили "розлученням", проте подальші стосунки між ними все частіше називають дружніми.

В ефірі Сніданку з 1+1 розповіли, що чекати від Брекзіту, та як він вплине на Україну.

Зазначається, що про нього говорили ще на початку десятиліття, проте остаточно все закінчиться у 2021-му. Брекзит, який раніше підтримали жителі Великої Британії, перериває членство країни в Європейському Союзі. Експерти–міжнародники та політологи називають декілька причин такого рішення.

За словами політолога Пітера Залмаєва, протягом наступних 15 років Британія може втратити до 4% ВВП. Проте набагато гіршими наслідки Брекзиту були б без угоди про торгівлю та співробітництво, яку уклали напередодні. Робота над нею тривала 4,5 року.

Настрої британців щодо Брекзиту наразі неоднозначні. Найбільше обурень серед підприємців, які нині вивчають нові умови торгівлі з Євросоюзом. Невдоволені і ті, хто постійно подорожує до країн ЄС, адже під час поїздок на них чекатиме паспортний контроль.

Що стосується впливу виходу Британії з ЄС на Україну, то письменниця та журналістка Каріна Кокрелл-Фере говорить, що ставлення Великої Британії до України внаслідок Брекзиту не зміниться. Лондон навпаки зможе швидше ухвалювати рішення та впливати на країну-агресорку (ред. - Росію).

Варто зазначити, що Палата громад парламенту Британії 30 грудня схвалила торгову угоду з Європейським союзом. Після цього 31 грудня документ повинен перейти на розгляд членів верхньої Палати лордів. Умови угоди набудуть чинності від 1 січня наступного року. 

Нагадаємо, що 24 грудня Британія і ЄС таки узгодили, як співіснуватимуть після Brexit. 31 грудня Сполучене Королівство остаточно мало розлучитися з ЄС. І з початку року британські товари втратили би право вільного переміщення через європейські кордони. Вони проходили би всі процедури контролю і могли би годинами стояти на митниці. 

На порозі “розлучення”: що чекати від Брекзиту та як він вплине на Україну

На порозі “розлучення”: що чекати від Брекзиту та як він вплине на Україну
Наступна публікація