Опозиція Алжиру вирішила вийти на вулиці

Рішення про проведення демонстрації було прийнято, незважаючи на оголошені на минулому тижні президентом заходи щодо лібералізації.

 В Алжирі "Національне об'єднання за зміни і демократію", до якого входять опозиційні рухи та активісти громадських структур, планує організувати в столиці демонстрацію з вимогою політичних реформ. Поліція має намір зупинити демонстрантів, для чого залучено тисячі правоохоронців.

Рішення про проведення демонстрації було прийнято, незважаючи на оголошені на минулому тижні президентом Абдельазізом Бутефлікою заходи щодо лібералізації.

Він, зокрема, заявив про скасування "в самий найближчий час" чинного в Алжирі з 1992 року надзвичайного стану, зазначивши також, що державне радіо і телебачення Алжиру має надавати ефірний час всім політичним партіям.

Крім того, глава держави доручив уряду вжити якнайшвидші заходи щодо створення в країні нових робочих місць. Зокрема, планується робити кроки з надання державної підтримки молоді та випускникам університетів, а також тим, хто бажає отримати кредити для відкриття власного бізнесу.

У п'ятницю, 11 лютого, ввечері поліції вдалося стримати потік людей, які хотіли відсвяткувати вихід з посади президента Єгипту Хосні Мубарака.

Зазначимо, у провінції Бумердес напередодні ввечері пройшла маніфестація безробітних Вони в черговий раз вимагають від влади вирішити їх проблеми із зайнятістю. Учасники акції, використовуючи кам'яні блоки і палаючі покришки, перекрили важливу автотрасу, яка зв'язує столицю країни з великим містом Тізі-Узу на північному сході Алжиру.

"Національне об'єднання за зміни і демократію" було створено в кінці січня, невдовзі після того, як по Алжиру прокотилися народні хвилювання і погроми, викликані підвищенням цін на основні продукти харчування, в тому числі олію і цукор. У результаті безладів загинули 5 осіб, приблизно 800 отримали поранення. Погасити хвилювання вдалося лише після того, як уряд пообіцяв субсидувати продовольчий кошик і не допустити різкого зростання вартості продуктів.

Зазначимо, у Тунісі та Єгипті народні протести вже призвели до повалення (у Тунісі) або відставки (у Єгипті) діючих президентів.

Читайте також:

Французькі судді на критику Саркозі відповіли страйками

Бездомні єгиптяни вирішили житлові проблеми: самовільно заселилися в столичні квартири

У Ірані опозиція теж захотіла на майдани, владі привидівся розкол країни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: