Опозиція документально підтвердила, що перемога Лукашенка - брехня (відео)

Білоруська опозиція навела перші документальні підтвердження того, що вибори президента були сфальсифіковані та "переконлива перемога" Лукашенка - це брехня.

В Білорусі з'явилися перші офіційні підтвердження фальсифікацій результатів президентських виборів 19 грудня, на яких з неймовірним успіхом (майже 80%, згідно з попередніми даними ЦВК) переміг в четвертий раз чинний глава держави Олександр Лукашенко.

Опозиція і ЗМІ показали унікальні документи - протоколи з двох виборчих дільниць, які ставлять під сумнів переконливу перемогу Лукашенка.

Протоколи з виборчих дільниць у Білорусі_2
by.milinkevich.org
Протокол з 48-ї ділянки Радянського району Мінська
Лідер демократичного руху "За свободу" і колишній єдиний кандидат від білоруської опозиції Олександр Мілінкевич (не брав участь у нинішніх виборах) опублікував на своєму сайті протокол з 48-ї ділянки Радянського району Мінська. І хоча фотокопія документа сильно змазана, на ній видно, що Лукашенко отримав 754 голоси, а один з 10 кандидатів від опозиції Андрій Санніков - 130 голосів. Ще 58 були віддані Григорію Костусєву.

На сайті також опубліковано відеозапис того, як члени комісії обговорюють, кому передавати бюлетені з позначками на користь опозиційного кандидата Алеся Михалевича. При цьому в протоколі видно, що навпроти його прізвища стоїть прочерк - нібито за нього не проголосував жоден кандидат.Аналогічний протокол з 49 ділянки Ленінського району Мінська свідчить, що за Лукашенка проголосували 484 осіб, а за Саннікова - вже 309. Володимиру Некляеву віддано 148 голосів, Ярославу Романчуку - 110.

Таким чином, у відсотках Лукашенко набрав на цій ділянці 39,3% голосів, а три головних опозиційних кандидати набрали в сумі 46%. Якщо припустити, що наявні дані приблизно відповідають розкладу по всій країні, то виходить, що другий тур виборів буде неминучим.

Раніше Держдеп США заявив, що Вашингтон не може визнати результати виборів президента Білорусі легітимними. Крім того, ОБСЄ заявила, що не бачить можливості позитивно говорити про вибори в Білорусі і серйозно розчарована тим, як проведено підрахунок голосів.

У відповідь Олександр Лукашенко заявив, що його країна не буде "горбатитися, повзти, умовляти". "Я всім керівникам ОБСЄ сказав, що ми готові бути повноправними партнерами діалогу", - сказав він. Білоруський лідер також наголосив, що акції протесту опозиції в Мінську - "це не демократія, а бандитизм".

В свою чергу, Польща також засумнівалася в перемозі Лукашенка на виборах. Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що під час дострокового голосування за Лукашенка проголосували 30% виборців, а в день виборів це число виросло до 40%.

Нагадаємо, 19 грудня в Білорусі відбулися вибори президента країни, на яких, за офіційними даними, переконливу перемогу отримав Олександр Лукашенко, набравши понад 79% голосів.

Після завершення голосування тисячі прихильників опозиції влаштували несанкціонований мітинг на Жовтневій площі в центрі Мінська, після чого зробили спробу захоплення Будинку уряду. Акцію, однак, придушили внутрішні війська і спецназ.

23 грудня стало відомо, що мінська міліція заарештувала 5 екс-кандидатів у президенти.

Відеозапис, з якого видно, як члени комісії обговорюють, кому передавати бюлетені з позначками на користь опозиційного кандидата

Читайте також:

За вигукування гасел проти Лукашенка затримали глухонімого

В Білорусі за протести проти Лукашенка заарештували українця 

Польща засумнівалася в перемозі Лукашенка на виборах

 Європа назвала Лукашенка "останнім диктатором"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: